י' סיון התשפ"ד
16.06.2024
משואת המגן

אחרי היירוט של המתקפה האיראנית - אלו הבכירים שישיאו משואה

השרה מירי רגב בחרה במהנדס בועז לוי, בתא"ל (מיל.) פיני יונגמן, ובאל״מ (מיל.) שאול לוי להשיא את אחת משתיים עשרה משואות הגבורה בהר הרצל, ביום העצמאות תשפ"ד - זאת בשל פועלם שהוביל ליירוט המתקפה האיראנית על ישראל

אחרי היירוט של המתקפה האיראנית - אלו הבכירים שישיאו משואה
יירוט הטילים מאיראן צילום: Jamal Awad/Flash90

בליל ה-14 לאפריל מימשה איראן את איומיה נגד מדינת ישראל וירתה למעלה מ-350 טילים בליסטיים, כטב"מים וטילי שיוט על מדינת ישראל. גם אם רק חלק קטן מעוצמת האש הזו היה פוגע במטרותיו, הפגיעות בנפש וההרס היו בסדרי גודל בלתי נתפסים. 

מדינת ישראל הצליחה, יחד עם שותפותיה במזרח התיכון ובעולם, ליירט 99% מכוח האש שהופנה אליה. לשכת השרה רגב מסרה כי "ההצלחה ההיסטורית הזאת הושגה בזכות שותפים רבים אך בראש ובראשונה בזכות אנשי ונשות הטכנולוגיה הישראלית שמקדישים את חייהם להגנת ישראל מפני אויביה". 

מתוך הערכה והוקרה לפועלם הסמוי מן העין, בחרה השרה תא"ל (מיל.) מירי רגב במהנדס בועז לוי, בתא"ל (מיל.) פיני יונגמן, ובאל״מ (מיל.) שאול לוי להשיא את אחת משתיים עשרה משואות הגבורה בהר הרצל, ביום העצמאות תשפ"ד.

בועז לוי, ממובילי פרויקט ה'חץ' ותפיסת ההגנה השכבתית, כיהן כמהנדס הראשי וראש תכנית 'חץ' במל"מ והוביל למבצעיות 'חץ 2' והמצאת 'חץ 3'. הוא כיהן כמנהל מפעל ההגנה האווירית וכראש חטיבת הטילים והחלל וכיום הוא מנכ"ל התעשייה האווירית לישראל.

תא״ל במיל. פיני יונגמן שירת במערך ההגנה האווירית. הוא ממייסדי מערכות 'כיפת ברזל' ו'קלע דוד' וממובילי התוכנית. כיום הוא ראש חטיבה במערכות ההגנה האווירית ברפאל. 

אל"מ במיל. שאול לוי הוא ממייסדי מערך השליטה והבקרה של מערך ה'חץ' בחברת אלביט, הוא הקדיש את חייו המקצועיים לפיתוח מערכת ההגנה ומהווה אורים ותומים בתחום ההגנה האווירית.

המתקפה האיראנית על ישראל טקס הדלקת המשואות רפא"ל מירי רגב

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו טרם התפרסמו תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד