י"ג סיון התשפ"ד
19.06.2024
בצל המלחמה

ראשי הרשויות בצפון מתחברים למאבק להצלת העסקים בצפון

ראשי הרשויות צפת, חצור וראש פינה מתחברים למאבק להצלת העסקים בצפון: "הכלכלה בצפון בקריסה, אל תפקירו את העסקים באזורי הלחימה שאינם סמוכים לגבול"

ראשי הרשויות בצפון מתחברים למאבק להצלת העסקים בצפון
ראשי הרשויות צפת, חצור וראש פינה צילום: באדיבות המצלם

יוצרים חזית צפונית אחידה. על רקע התמשכות חוסר הוודאות במלחמה מול החיזבאללה והפגיעה האנושה בתיירות ובעסקים בצפון הארץ, יוצאים ראש העיר צפת - יוסי קקון, ראש המועצה המקומית חצור - מיכאל קבסה וראש המועצה המקומית ראש פינה - מוטי חטיאל בקריאה משותפת לממשלה, להתערב בדחיפות, להכליל אותם ברשימת מקבלי המענקים ולהציל את העסקים מקריסה.

ראשי הרשויות והמועצות כתבו: "מזה שבעה חודשים, נמצאת מדינת ישראל במצב מלחמה בדרום ובצפון הארץ. אנו סומכים על ממשלת ישראל וכוחות הביטחון שעושים את המוטל עליהם כדי להגן על מדינת ישראל ובכלל זה על הגבול הצפוני. לצד זה, אנו דורשים את ההתערבות המיידית של הממשלה, כדי למנוע את קריסת העסקים ביישובי הצפון המרוחקים מהגבול". 

עוד כתבו: "הכלכלה המקומית מבוססת על תיירות, ענף שהושבת כמעט כליל בעקבות המצב הביטחוני באזור. קריטריון הפיצוי לעסקים לפי קרבתם לגבול (עד תשעה ק"מ), יוצר פגיעה עצומה ועלול למוטט עסקים רבים באזור. 

רובם המוחלט של העסקים בצפת, חצור וראש פינה ספגו פגיעה ישירה בממוצע של כ-70% מההכנסות, אך גם לאחר פניות חוזרות ונשנות - המדינה לא מפצה אותם. הכלכלה באזורנו נמצאת תחת איום כפול: הטילים והכטב"מים מצד אחד, והיעדר סיוע כלכלי מיידי - מאידך. 

אנו קוראים לראש הממשלה, לשר האוצר, לשר הכלכלה וליתר חברי הממשלה: אל תפקירו את העסקים באזורי הלחימה שאינם סמוכים לגבול. הציגו תכנית סיוע מיידית לעסקים ואל תאפשרו קריסה כלכלית של יישובי הצפון".

צפת חצור ראש פינה יוסי קקון מלחמת חרבות ברזל

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו טרם התפרסמו תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד