ח' תמוז התשפ"ד
14.07.2024
שלושה מסלולים

פסיכולוגית, אנליסטית או מומחית בחינוך מיוחד בעולם החרדי

איך מאזנים בין שמירת מצוות, סביבה טכנולוגית-מודרנית והרצון לפרנס בכבוד את המשפחה? הקמפוס החרדי לנשים באוניברסיטת בר-אילן מציע תוכניות לימודים לתואר אקדמי בשלושה מסלולים, ומכוון לאיזון הזה בדיוק

פסיכולוגית, אנליסטית או מומחית בחינוך מיוחד בעולם החרדי
אוניברסיטת בר-אילן צילום: שיווק בר-אילן

ככל שמתקדמת הטכנולוגיה המודרנית, הופכת נפוצה יותר, יעילה יותר וזמינה יותר, כך משתנה איתה העולם בכללי, ובפרט - עולם העבודה והתעסוקה. משרות חדשות נוצרות, המותאמות לעת הנוכחית, ולא פעם הן מעמידות נשים חרדיות בקונפליקט בין הרצון להתפרנס בכבוד ובין דרישות אורח החיים החרדי. לשם כך בדיוק הוקם הקמפוס החרדי של אוניברסיטת בר-אילן, ששם לעצמו מטרה להקנות לנשים חרדיות השכלה אקדמית, תוך התחשבות מקסימלית בצביון חייהן, ולסייע להן להשתלב במשק במשרות טובות ומתגמלות, המתאימות לאורח החיים החרדי ומאפשרות לפרנס בכבוד משפחה.

הקמפוס החרדי הוא מקום שמקבל נשים חרדיות תוך התחשבות מקסימלית בצרכיהן. הוא מיועד לנשים בלבד, הלימודים מתקיימים במתחם נפרד באוניברסיטה, ובכיתות לימוד נפרדות לנשים. תוכניות הלימוד מיועדות לבוגרות מוסדות לימוד חרדיים עם ימי לימוד מרוכזים, המאפשרים לשלב את הלימודים עם עבודה וחיי משפחה. והתאמות בתנאי הקבלה. את הסטודנטיות מלוות נשות צוות חרדיות שעומדות לצידן ומסייעות להן לאורך כל הדרך, הן מציעות לסטודנטיות יחס אישי ומערכת תמיכה מחבקת ועוטפת, כולל עזרה בהרשמה, קבלת פטורים, תיווך מול מדורי האוניברסיטה השונים, שיעורי תגבור וחונכויות במקצועות כמו אנגלית וסטטיסטיקה, ועד להוצאת הזכאות לתואר. כך, יכולות הסטודנטיות לקבל תואר יוקרתי של אוניברסיטה נחשבת, בתוכנית אינטימית ומותאמת אישית, בעלות של שכר לימוד אוניברסיטאי רגיל. בנוסף, מוצעות לסטודנטיות הקמפוס החרדי מגוון מלגות ייחודיות.

מתעניינות? מוזמנות ליצור קשר עם צוות הקמפוס החרדי>>>

תואר ראשון בפסיכולוגיה: למי שרוצה לעבוד עם אנשים

תוכנית הלימודים לתואר ראשון בפסיכולוגיה בקמפוס החרדי של בר-אילן מתקיימת במסלול חד חוגי, והיא זהה לנלמד בקמפוס הכללי. הלימודים נמשכים שלוש שנים ושישה סמסטרים, בימי לימודים מרוכזים. הקורסים הנלמדים בתואר, לרבות קורסי המבואות בפסיכולוגיה ובאנתרופולגיה, פסיכולוגיה התפתחותית, פסיכולוגיה פיזיולוגית, פסיכולוגיה קוגניטיבית, פסיכולוגיה חברתית, פסיכולוגיה אבנורמלית, מבוא לתורת האישיות ועוד, הם קורסים מרתקים המהווים בסיס להכשרה טיפולית מעשית, הנרכשת בתארים מתקדמים. קורסים אחרים מתמקדים בעולמות תוכן ייעודיים כמו טראומה וזהות, התמכרויות, מח ויצירתיות, והתמודדות עם אבל ואובדן. בשנה השלישית ללימודים, לוקחות הסטודנטיות חלק בהתנסות מעשית, במהלכה הן מתפקדות כחונכות טיפוליות במרכזי שיקום, טיפול וחינוך ברחבי הארץ. בסיום התואר, יוכלו הבוגרות להשתלב בתפקידי ניהול בכירים ובתפקידי גיוס ומיון בחברות כוח אדם, או להמשיך לתארים מתקדמים מעשיים ומחקריים, ולהשתלב בהמשך כפסיכולוגיות מומחיות במגזר החרדי.

תואר ראשון במדעי המידע: למי שרוצה לעבוד עם מחשבים

תוכנית הלימודים לתואר ראשון בלימודי מידע בקמפוס החרדי של בר-אילן היא תוכנית מכוונת-הייטק ועבודה מול מחשב והיא זהה לנלמד בתואר בקמפוס הכללי. תואר בלימודי מידע עוסק בכל תחומי המידע, ובהם פיתוח אפליקציות ושיווק דיגיטלי, פיתוח יישומי ווב ניהול אתרי אינטרנט, Full stack, פיתוח אפליקציות ועוד. בדומה לתואר בפסיכולוגיה, גם תוכנית זו מתקיימת במסלול חד חוגי, בימי לימוד מרוכזים הנפרשים על פני שלוש שנים ושישה סמסטרים. הקורסים הנלמדים בתואר, הם קורסים מרתקים שמטרתם להכשיר מומחיות לעבודה עם מערכות ידע גדולות ברמה הפרקטית והמקצועית ביותר. בוגרות התואר יוכלו להשתלב בעבודה בעיקר בחברות הייטק ובמרכזי מידע, כמו גם בגופים ציבוריים כמו ספריות, חברות ציבוריות ומשרדי ממשלה.

תואר שני בחינוך מיוחד: למי שרוצה לעבוד עם ילדים

תוכנית הלימודים לתואר שני בחינוך מיוחד בקמפוס החרדי של בר-אילן מאפשרת לנשות צוות חינוכי וטיפולי להעמיק את הכשרתן בהיבטים תיאורטיים ומעשיים של תהליכי למידה, חינוך והתפתחות של ילדים עם צרכים מיוחדים, לרבות ילדים על הספקטרום האוטיסטי, ילדים עם מוגבלות שכלית, הפרעת למידה, קשיים נוירולוגיים בתפקוד שפתי, הפרעת קשב וריכוז, בעיות נפשיות ועוד. תוכנית זו משולבת באופן חלקי בתוכנית הרגילה, אך היא נבנתה באופן המותאם לחייהן של נשים חרדיות. התוכנית נמשכת שנה אחת, עם ימי לימודים מרוכזים, וניתן לשלבה עם לימודי תעודת הוראה בחינוך מיוחד. בוגרות התוכנית יוכלו להשתלב בתפקידי הדרכה, ניהול ופיקוח במערכות החינוך המיוחד הציבורי או הפרטי.

הלימודים בקמפוס החרדי של בר-אילן מתאימים להעדפות שונות, לאופי שונה, לבעלות נטייה ריאלית או הומנית. ובכל מקרה יעשו במסגרת אוניברסיטאית איכותית, מותאמת באופן אישי, עם ליווי צמוד ועם התאמות והקלות שאין בשום מקום אחר. זהו צעד ראשון אחראי ובטוח עבור נשים חרדיות החולמות על קריירה משגשגת במקביל למשפחה.

מתעניינות? מוזמנות ליצור קשר עם צוות הקמפוס החרדי ולקבל מידע ופרטים נוספים>>>

אוניברסיטת בר-אילן

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 2 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד