י"ג סיון התשפ"ד
19.06.2024
"ממשיכה להילחם"

אורי מגידיש ששוחררה בידי צה"ל תשיא משואה

התצפיתנית אורי מגידיש, שנחטפה לרצועת עזה ב-7 באוקטובר ושוחררה במבצע ישראלי נועז, נבחרה להשיא משואה ביום העצמאות. אחרי תקופת התאוששות קצרה אורי בחרה לשוב ולהמשיך את שירותה הצבאי

אורי מגידיש ששוחררה בידי צה"ל תשיא משואה
אילוסטרציה צילום: פלאש 90

השרה מירי רגב, הממונה על אירועי שנת ה-76 למדינת ישראל, ביקשה מפדוית-השבי אורי מגידיש להשיא את אחת משתיים עשרה משואות הגבורה בהר הרצל, ביום העצמאות תשפ"ד. יחד איתה תשיא את המשואה קצינת הנפגעים סגן אלוף ליאת נפש – כנציגת המערך הממשלתי והצבאי המלווה את משפחות השבויים והנעדרים.

התצפיתנית רב טוראי אורי מגידיש נחטפה ממוצב נחל עוז. היא שרדה 23 ימים בשבי בעזה, עד שחולצה במבצע נועז של צה"ל ושב"כ. אחרי תקופת התאוששות קצרה, אורי בחרה לשוב ולהמשיך את שירותה הצבאי. היא ממשיכה להילחם למען אחיותיה ואחיה שבשבי, ומספרת את סיפורה ואת סיפורם לעולם כולו.

סגן אלוף ליאת נפש, היא ראש ענף נפגעים במילואים של חיל הגנת הגבולות, ומלווה את אורי ומשפחתה. לשכת רגב מסרה כי "מערך הנפגעים של צה"ל מלווה את משפחות החטופים, החללים והפצועים בגוף ובנפש בכל היבט, והוא חלק מהמאמץ הלאומי שמובילה ממשלת ישראל, המחויבת להשבת החטופים, לליווי הפצועים, לכבוד החללים ולדאגה לבני המשפחות. ליאת עצמה היא יתומת צה"ל, בתו של רב סמל ראשון ראובן נפש, שנפל בעת מילוי תפקידו כקצין נפגעים". 

לשכת רגב מסרה כי "256 גברים ונשים, זקנים וילדים, נחטפו באכזריות לעזה. 132 מהם עדיין מוחזקים שם - מתמודדים בגבורה עם גיהנום עלי אדמות. מי ששוחררו מתארים מאבק יום-יומי להישרדות, ומולו – אחווה אנושית ומאבק לשמור על התקווה בתהומות האפלים ביותר". 

"בכל הזמן הזה, כאן בארץ, המשפחות מתמודדות עם פחד ודאגה שאין לתארם. בשעות הקשות האלה מלווים את בני המשפחה אנשי מערך השבויים והנעדרים של ממשלת ישראל, מערך הנפגעים של צה"ל, חברים, בני קהילה ואינספור ישראלים שבאים לתמוך, לסייע ולחבק".

הדלקת משואה אורי מגידיש חמאס מלחמת חרבות ברזל

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו טרם התפרסמו תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד