י"ד סיון התשפ"ד
20.06.2024
כ-3,500 סוחרי סמים

סוף לפרשה: מייסד "טלגראס" יישלח ל-8 שנים בכלא

עמוס דב סילבר, בן למשפחה חרדית שייסד את "טלגראס", הורשע במסגרת הסדר בניהול ארגון הפשיעה | סילבר יישלח ל-8 שנות מאסר | כל הפרטים

סוף לפרשה: מייסד "טלגראס" יישלח ל-8 שנים בכלא
עמוס דב סילבר בבית המשפט צילום: אבי דישי, פלאש 90

בתום הליך גישור ממושך, בית המשפט המחוזי מרכז הרשיע היום את הנאשם המרכזי ומייסד בפרשת טלגראס, עמוס סילבר, ונאשמים מרכזיים נוספים בארגון, וזאת בעבירות במסגרת ארגון פשיעה, בהן עבירות תיווך לסחר בסמים, עסקה אחרת בסם ושיבוש מהלכי משפט.

עמוס דב סילבר שייסד את הארגון, הורשע, בין היתר, בעבירה של ניהול ארגון הפשיעה, ואחדים מהנאשמים הורשעו גם בעבירות של הלבנת הון במסגרת ארגון פשיעה.

ההרשעה הושגה במסגרת הסדר טיעון שנערך בין הצדדים, בעקבות הליך גישור שהתקיים בפני השופט סגן הנשיא בני שגיא, שבסופו הנאשמים הודו בביצוע העבירות, וזאת לאחר שעדים רבים כבר העידו בתיק.

במסגרת הסדר הטיעון הוסכם שעמוס דב סילבר ירצה עונש של 8 שנות מאסר, בראל לוי ירצה עונש של 7.5 שנות מאסר, כאשר בית המשפט יוכל להפחית עד שנה וחצי מעונש זה אם ישתכנע, על בסיס חוות דעת מקצועיות, שלוי השתקם. נאשמים נוספים ירצו תקופות מאסר של עד 3 שנים. לצד זאת, הוסכם שבית המשפט יורה על חילוט סכומי הכסף, הרכוש, המחשבים והטלפונים שנתפסו מהנאשמים, ועל הטלת עונשי מאסר מותנים וקנסות.

מהכרעת הדין עולה שטלגראס, שהוקמה במרץ 2017, שימשה כפלטפורמה לסחר בסמים (בעיקר קנאביס) באמצעות הטלגרם, הפכה לארגון פשיעה בסוף שנת 2017, ופעלה עד למעצר הנאשמים במרץ 2019. ארגון טלגראס פעל במבנה היררכי, בניהול של עמוס דב סילבר ואחרים, כאשר יתר הנאשמים שימשו בתפקידים שונים, לרבות ראשי ענפים בארגון, וקיבלו משכורות מהארגון.

על פי הכרעת הדין, ארגון טלגראס העסיק למעלה מ-100 עובדים, ופעלו במסגרתו למעלה מ-3,500 סוחרי סמים, ששיווקו ומכרו סמים לציבור הרחב, ושילמו לטלגראס עבור פעילותם בערוצי הטלגרם של טלגראס, והכל תוך הסתרת זהותם האמיתית של סוחרי הסמים ושל אנשי טלגראס. הארגון קיבל מסוחרי הסמים מאות אלפי שקלים בכל חודש, שהתחלקו בין אנשי הארגון, בהתאם למעמדם. כמצוין בכתב-האישום המתוקן בו הודו והורשעו במסגרת הכרעת הדין, גם קטינים רכשו סמים באמצעות טלגראס, ואף פעלו כסוחרי סמים, וכן נמכרו סמים פסיכדליים לציבור בערוץ ייעודי.

המשפט התנהל בפני הרכב שופטים בבית-המשפט המחוזי מרכז בראשות סגנית הנשיאה ליאורה ברודי, במשך קרוב לחמש שנים וזאת בשל אופיו התקדימי, ההיקף העצום של הראיות הדיגיטליות שנאספו במסגרת החקירה, ריבוי הנאשמים, והסוגיות המורכבות שהתעוררו במהלך המשפט בעניין ראיות דיגיטליות ובעניין האופן שבו יש להחיל את הדין הקיים על העבירות שבוצעו ברשת.

 

טלגראס עמוס דב סילבר הרשעה מאסר

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 2 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד