ט' תמוז התשפ"ד
15.07.2024
אחרי 5 שנים

מנכ"ל הבנק הגדול בישראל פורש מתפקידו

מנכ"ל בנק הפועלים דב קוטלר הודיע על החלטתו לסיים את תפקידו. "הנחנו תשתית אסטרטגית רחבה הכוללת אסטרטגיה סדורה שתוביל את הבנק עד לשנת 2026 ולאחריו עם תכנית שינוי ברורה להמשך הצלחתו", כתב לעובדים

מנכ"ל הבנק הגדול בישראל פורש מתפקידו
דב קוטלר צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

דב קוטלר, מנכ"ל בנק הפועלים, הודיע על החלטתו לסיים את תפקידו לאחר כחמש שנות כהונה בתפקיד. מועד סיום הכהונה ייקבע בהמשך, בהתחשב בהתקדמות ההליך למינוי מנכ"ל חדש.

דירקטוריון הבנק החליט למנות ועדת דירקטוריון לאיתור מנכ"ל בראשה יעמוד יו"ר הדירקטוריון ראובן קרופיק, וחבריה הנוספים יהיו רונית אברמזון רוקח, דוד אבנר ונעם הנגבי. המלצותיה של ועדת האיתור יובאו בפני הדירקטוריון, לצורך החלטתו על מינוי המנכ״ל.

במכתבו לעובדות ועובדי הבנק כתב קוטלר כי קיבל החלטה אישית לצאת לדרך חדשה, ואמר כי "נפלה בידי הזכות לנהל ציבור עובדים מחויב ומקצועי בתקופות רצופות אתגרים, ניהול משברים ומימוש הישגים. לשמחתי, הבנק מוכן היום לעליית המדרגה הבאה לאחר שבחמש השנים האחרונות ביצע צמיחה משמעותית בכל פרמטר ארגוני וכלכלי שהציב לעצמו. יש בבנק יכולות מקצועיות וניהוליות גבוהות שיאפשרו את הצלחתו גם בשנים הבאות. הנחנו תשתית אסטרטגית רחבה הכוללת אסטרטגיה סדורה שתוביל את הבנק עד לשנת 2026 ולאחריו עם תכנית שינוי ברורה להמשך הצלחתו.

ההובלה בתוצאות העסקיות הושגה כתוצאה מהתרחבות עסקית משמעותית ואחראית, תוך שמירה על עלייה מתונה במבנה ההוצאות, שינוי בתרבות הארגונית, וכמובן המאמץ והמחויבות הרבה של העובדים. ב-7/10 התגליתם במלוא עוצמתכם. התגייסתם כאיש אחד לתרום מזמנכם ומיכולתכם במגוון פעילויות להמשך תפקוד החיים במדינה תוך המשך פעילות מלאה של הבנק". עוד הוסיף קוטלר כי "ההחלטה על הקמת קרן 'פועלים לתקומה', שהיא יוזמה מבורכת של יו"ר הבנק ראובן קרופיק, התקבלה שבוע לאחר מכן ב-12/10. החלטה זו תשפיע גם בעתיד על שיקום ותקומה של אזרחים רבים במדינת ישראל".

קוטלר ביקש להודות ליו"ר הבנק ראובן קרופיק על ההובלה המשותפת שחיזקה את הבנק, לחברי הדירקטוריון על ההתעמקות והגיבוי, לחברי הנהלת הבנק על שיתוף הפעולה, המחויבות הגבוהה בתקופות מאתגרות ועל רמה איכותית של ביצוע, ולעובדות ועובדי הבנק.

בתקופת כהונתו כמנכ"ל בנק הפועלים הוביל קוטלר את הבנק להישגים רבים ובהם צמיחה משמעותית והשבחת תיק האשראי, עלייה בשווי השוק של הבנק וחזרה לחלוקת דיווידנד שוטפת, לצד ניהול ההמשכיות העסקית של הבנק בתקופת משבר מגפת הקורונה, מלחמת חרבות ברזל ועוד אתגרים רבים נוספים.

יו"ר בנק הפועלים, ראובן קרופיק הודה לקוטלר על פועלו ואמר כי: "תחת הנהגתו של דב, בנק הפועלים הפגין ביצועים יוצאי דופן, והווה עוגן כלכלי למשק הישראלי, כל זאת בקדנציה מרובת אתגרים. בצד הצמיחה העסקית דב השכיל לשמור על איזון נכון בין ההישג הנדרש העכשווי לבין תשומות המתחייבות מבניית יסודות של בנק עתידי, מתקדם ויציב. דירקטוריון הבנק, ואני באופן אישי, מודים לדב על שיח פתוח ובונה, על שמירת מסגרת של ממשל תאגידי מתחדש, ושיתוף פעולה פורה ומכיל בכל תחום. כולנו מאחלים לדב את מרב ההצלחה האפשרית בהמשך דרכו הניהולית".

עד כה, קוטלר מסכם למעלה מ-40 שנה בעולם הפיננסים והבנקאות, ומתוכם כ-20 שנים כמנכ"ל.

קוטלר בעל תואר מוסמך במנהל עסקים בהתמחות במימון מאוניברסיטת ת"א, תואר ראשון בכלכלה מאוניברסיטת ת"א, והוא בוגר תוכנית המנהלים של אוניברסיטת הרווארד, ארה"ב.

קוטלר שימש כמנכ"ל חברת ויזה כאל בין השנים 2000-2003, שימש כמנכ"ל בנק אגוד בין השנים 2003-2005, כמנכ"ל פריזמה בשנים 2006-2007, וכמנכ"ל ישראכרט בין השנים 2009-2015.

בנק הפועלים מנכ''ל בנק הפועלים דב קוטלר פרישה

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו טרם התפרסמו תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד