ז' סיון התשפ"ד
13.06.2024
מאחורי טנק פגוע

הגיבורים שהצילו עשרות אנשים בנובה - ידליקו משואה

השרה מירי רגב קיבלה את המלצת הוועדה לבחירת המשיאים ובחרה בדניאל שרעבי להשיא משואה בהר הרצל. שרעבי ואחיו לחמו בגבורה בנובה, טיפלו בפצועים והצילו עשרות אזרחים

הגיבורים שהצילו עשרות אנשים בנובה - ידליקו משואה
צילום אילוסטרציה: פלאש 90 צילום: פלאש 90

השרה תא"ל (מיל.) מירי רגב, הממונה על אירועי שנת ה-76 למדינת ישראל קיבלה את המלצת הועדה לבחירת המשיאים ובחרה בדניאל שרעבי להשיא משואה בהר הרצל כחלק ממשואת המחלצים וכמייצג של האחים שרעבי, דניאל ונריה שרעבי. 

דניאל ונריה שרעבי היו ברעים בבוקר ה-7 באוקטובר. הם מצאו עצמם בקרב מול מחבלי חמאס, מאחורי טנק פגוע. יחד עם יוני על קו הטלפון, קצין צה"ל שהכיר דניאל במהלך שירותו הצבאי כחובש, הם ניהלו קרב יריות, טיפלו בפצועים - והצילו עשרות אזרחים שהסתתרו שם.  

"מרגישים את הפאניקה באוויר. אני שומע יריות, ואני אומר זה לא M16, זה קלצ'ניקוב", שיחזר נריה בריאיון לעמית סגל בחדשות 12. הם סיפרו כיצד נמלטו השניים יחד עם חברם יוסף חיים אוחנה שנחטף לעזה, אחרי שקארין ז'ורנו נרצחה כבר בתחילת המתקפה במסיבה. "מגיע טנדר שלישי ומתחיל לדפוק צרורות, 500 כדורים בדקה" סיפרו השניים. הרכב שליד יוסף נפגע מ-RPG וזו הייתה הפעם האחרונה שראו אותו.

הם סיפרו כי חצי קילומטר מהמסיבה ברעים השניים נתקלו בטנק, ללא אף חייל חי. דניאל החל לנסות להזעיק עזרה. בקבוצת ווטסאפ מצא את המספר של יוני, שהכיר כסגן מפקד פלוגה במהלך שירותו הצבאי, וצילצל אליו. מאותו הרגע יוני ניהל יחד עם נריה, ששירת כלוחם, ודניאל את הקרב מול כמויות מחבלי חמאס.

בתחילה יוני הנחה את דניאל לחפש תחמושת בתוך הטנק, אך רק מאג אחד נמצא. במשך שעות הוא הורה להם לא להפסיק את האש, כדי למנוע מהמחבלים להתקרב אליהם, הוא הזעיק כוחות נוספים וגם יצא לחלץ אותם בעצמו יחד עם צוות מאולתר. אלא שהשטח היה רווי מחבלים וכך נותרו השניים מנהלים את הקרב עצמאית, כש-30 אזרחים מסתתרים עימם במקום, חלקם פצועים.

רק בשעות אחר הצוהריים של יום שבת, אחרי שעות תחת אש חולצו כולם - איש מהאזרחים שהיו מאחורי הטנק הפגוע לא נפגע. "כולנו ידענו שאנחנו הולכים למות, אבל לא ידענו איך", שחזר נריה את רגעי האימה. "אתה רואה RPG והוא לא פוגע בך בנס. כל השעות האלה אתה שומע בנות צורחות, מקבלות כדורים - ואני לא מתייחס לכלום, אני יודע שאני צריך להמשיך לירות".

נובה מלחמת חרבות ברזל משואות מירי רגב

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו טרם התפרסמו תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד