י"ד תמוז התשפ"ד
20.07.2024
קראו "לצה"ל לנצח"

אלפים בקבר יהושע בן נון בתפילה המונית להחזרת החטופים 

אלפי בני אדם נכנסו הלילה לקבר יהשע בן נון שבכפר כיפל חארס שבשומרון בהם הורים לחיילים שנפלו במלחמה והתפללו להחזרת החטופים ולניצחון במלחמה. ראש מועצת שומרון יוסי דגן: "מכאן, מקברו של יהושע בן נון, אנחנו קוראים לממשלה: "תנו לצה"ל לנצח את אויבינו הברברים ולנו לבנות עוד יותר את הארץ"

אלפים בקבר יהושע בן נון בתפילה המונית להחזרת החטופים 
מח"ט אפרים, ראש מועצת שומרון והאב השכול צילום: רועי חדי

אלפי בני אדם נכנסו הלילה לקבר יהושע בן נון בכפר כיפל חרס שבשומרון וקיימו תפילה המונית להחזרת החטופים ולניצחון מוחלט של ישראל במלחמה. 

הכניסה התקיימה כחלק מהכניסות הקבועות של מועצה אזורית שומרון, בליווי ואישור צה"ל ובסיוע של מתנדבי מנהלת קבר יוסף והמקומות הקדושים של מועצה אזורית שומרון. ולרגל ראש חודש אייר וליל ההילולה של יהושע בן נון. 

במעמד התפילה המרכזי בחצות, השתתפו: ראש מועצת שומרון יוסי דגן, הרב אליקים לבנון, רב המועצה האזורית שומרון, וראש ישיבת ברכת יוסף באלון מורה, ואלפי בני אדם שהגיעו מכל רחבי הארץ להתפלל בקבר. 

בין השאר הגיעו גם הורים שכולים בהם גדעון ואורטל בוגלה, הוריו של לוחם גולני אדיר אישטו בוגלה חייל גולני שנפל בקרבות במוצב נחל עוז והגן על חייליו בעזרת חרב הגיעו גם הם להתפלל בקבר ולספר את סיפור גבורתו. אביו אמר למפקדים במקום ולראש מועצת שומרון בעיניים דומעות: "צריך שכל עם ישראל יכיר את סיפור גבורתו". 

ראש מועצת שמרון יוסי דגן חיבק וחיזק את האב השכול ואמר בעצרת התפילה: "אנחנו הגענו אלפים רבים מכל רחבי הארץ ומכאן ממקום קבורתו של ממשיכו של משה רבנו, מנחיל הארץ, אנחנו קוראים לממשלת ישראל קחו כח מיהושע בן נון, תלמדו מיהושע בן נון, תנו לצה"ל את הפקודה לנצח ולהדביר את אויבינו הברברים, תנו לנו פקודה לבנות יותר את ארץ ישראל כאן בשומרון בעוטף עזה ובגוש קטיף תבנה ותכונן במהרה בימינו. אנחנו מכאן שואבים כוחות יחד עם כל עם ישראל כדי לחזק את אחיזתנו בארצנו כפי שיהשע בן נון וכלב בן יפונה אמרו, עלה נעלה וירשנו את הארץ כי יכול נוכל לה".

רועי חדיבתפילה לשלום החיילים לניצחון במלחמה ולהחזרת החטופים. ראש מועצת שומרון יוסי דגן, רב השומרון הרב לבנון והאב השכול גדעון בוגלה אביו של אדיר בוגלה חייל גולני בגדוד שנפל בקרבות בנחל עוז. האב עטוף בדגל של גולניצילום: רועי חדי

הרב אליקים לבנון רב השומרון בירך את חיילי צבא ההגנה לישראל, התפלל עם הקהל לחזרת החטופים ואמר: "זכותו של יהשע בן נון מצביא ישראל כובש הארץ תגן עלינו ורוחו יחול על כל המנהיגים והמצביאים בארצנו ונזכה לכיבוש מלא של אדמת הקודש בארץ ישראל בע"ה לטובה ולברכה לכל עם ישראל"

ראש מועצת שומרון יוסי דגן הודה לחיילי צה"ל בראשותו של מח"ט אפרים אל"מ נתנאל שמכה, לחיילי מג"ב ומשטרת ישראל שמאבטחים את הכניסה ולמתנדבי מנהלת קבר יוסף והמקומות הקדושים של המועצה האזורית שומרון.

יוסי דגן גולני יהושע בן נון

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו טרם התפרסמו תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד