י"ח סיון התשפ"ד
24.06.2024
במסע חיזוק בביתר

ראש הישיבה זעק בכאב: "יהודים רואים ניסים ונלחמים נגד התורה"

עם סיום ימי הבין הזמנים ולקראת תחילת זמן קיץ ערך ראש הישיבה הגרמ"צ ברגמן מסע חיזוק בעיר ביתר עילית; ראש הישיבה מסר משא חיזוק בהיכל הקלויז המרכזי של חסידות באיאן בעיר; באסיפת ראשי הישיבות ומרביצי התורה בעיר תקף ראש הישיבה בכאב: "היה ניסים גלויים. אבל מה התוצאה? שנלחמים עם בני הישיבות, נגד התורה | צפו

ראש הישיבה זעק בכאב: "יהודים רואים ניסים ונלחמים נגד התורה"
הגרמ"צ ברגמן במסע חיזוק בביתר צילום: איציק ו.

מסע חיזוק מרומם ורב רושם ערך ראש הישיבה הגאון רבי מאיר צבי ברגמן בעיר ביתר עילית עם סיום ימי הבין הזמנים ולקראת תחילת זמן קיץ הבעל"ט.

במרכז הביקור השתתף הגרמ"צ במעמד כבוד התורה, משא חיזוק מיוחד, לרגל תחילת זמן הקיץ שיתקיים בהיכל הקלויז המרכזי דחסידי באיאן העיר. שם קיבל את פניו הראב"ד הגר"צ ברוורמן, חבר הבד"ץ ורב דחסידי צאנז הגרא"ש שטיגליץ ומאות רבות של בני התורה המתגוררים בעיר.

בדבריו אמר ראש הישיבה, "אנחנו נמצאים בימי הספירה, שזה הכנה לקבלת התורה. ועכשיו אנו זקוקים מאוד לזכויות של תורה, שכלל ישראל נמצאים בתקופה קשה מאוד, שיש גזירות על עולם התורה ואנו מוקפים באויבים שרוצים להשמידנו ואף אחד לא יודע מה יהיה מחר ה"י. ואנחנו צריכים זכויות של תורה, כי רק התורה היא זו ששומרת עלינו, ורק אם נשב ונלמד אז יש לנו בטחון".

עם צאתו פנה ראש הישיבה לאסיפת ראשי הישיבות ומרביצי התורה המתגוררים בעיר ביתר עילית, שהתכנסו לכינוס הכוונה והדרכה בעניני השעה שנשמעו מפיו. בראשות הכינוס השתתפו הגאון רבי חיים מן ההר ראש הישיבה הגדולה בביתר, רבה של ביתר עילית הגר"ח וייס, ראב"ד ביתר עילית הגר"צ ברוורמן ועוד עשרות מרביצי תורה ויראה.

עם כניסתו הציגו לפני ראש הישיבה את מרביצי התורה והת"ח בעיר והגרמ"צ אמר: "כשנכנסתי לעיר ראיתי שיש חיילים בכניסה, הם חושבים שהם השומרים של העיר, אך האמת היא שאתם שומרי העיר, אתם 'הנטורי קרתא'".

הגרמ"צ ברגמן באסיפת מרביצי התורה בביתר עילית צילום: איציק ו.

בתוך דבריו זעק ראש הישיבה בכאב: "הקב"ה יצילנו, היום אנחנו נמצאים במצב של איזה סכנת נפשות... היה ניסים גלויים שהגויים לא מבינים איך יכול להיות הניסים גלויים האלה. אבל מה התוצאה? ש"נהרוג" את בני הישיבות, נגד התורה. מה היה התוצאה מזה שהקב"ה הראה כזה נס גדול, שהגויים לא מבינים איך זה יכול להיות שכל כך הרבה פצצות מה שאיראן זרקה? נו אז מה היו יהודים צריכים לעשות? להילחם נגד?! לקחת בני ישיבה לצבא?! איך שהראש כל כך מהופך... אי אפשר להבין... אמרו לי פעם שלא רואים אבל אם היו רואים... מה לא רואים? אתה לא רואה?! גויים אומרים! אבל אתה לא רואה, ומי? – יהודים!!! אומרים צריך לבטל תורה... ללמוד מזה קצת מוסר, קצת מוסר, הקב"ה ירחם"...

הרב מאיר צבי ברגמן ביתר עילית

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 11 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד