י"א סיון התשפ"ד
17.06.2024
מי ינהל את רפיח?

ההצעה הישראלית שדחתה הרשות הפלסטינית 

הרשות הפלסטינית דחתה הצעה ישראלית לקבל את השליטה על מעבר רפיח בעזה. אנשיו של אבו מאזן הבהירו ל‏אמריקנים שלא יוכלו לקחת לידיהם את ניהול המעבר בצד הפלסטיני

ההצעה הישראלית שדחתה הרשות הפלסטינית 
כוחות צה"ל במעבר רפיח צילום: דובר צה"ל

מקור ברמאללה אמר היום ל-N12 כי "הרשות הפלסטינית החליטה לדחות את ההצעה לקחת לידיה את השליטה בצד העזתי של מעבר רפיח". 

לפי אותו מקור בכיר, ההצעה הועברה לאבו מאזן נשיא הרשותהפלסטינית, במקביל על ידי ארה"ב וישראל, אך נשיא הרשות הפלסטינית, המאושפז היום בבית חולים כדי לעבור קולונוסקופיה, הודיע כי אינו מוכן לשלוח את שוטרי הרשות למעבר הגבול עם מצרים כל עוד נמשכת הלחימה ברצועת עזה וכי אין סיכויים להסכמה על הפסקת אש.

אהוד יערי דיווח בחדשות 12, כי אנשיו של אבו מאזן הבהירו ל‏אמריקנים שלא יוכלו לקחת לידיהם את ניהול המעבר בצד הפלסטיני כל עוד אין "הבנות מקומיות" עם ראשי חמאס משום שהדבר רק יוביל להתנגשויות ולשפיכות דמים.

עמדת הרשות הפלסטינית היא שיש לגשת לפתרון הבעיות בעזה על פי תוכנית כוללת, שתוליך להחזרת הרצועה לידיה, תוך כדי סלילת דרך למשא ומתן גם על יהודה ושומרון ומזרח ירושלים.

התשובה הפלסטינית נמסרה אחרי פגישות עם השליח האמריקני, ובמוצאי שבת התקיים כינוס בעניין בנוכחות כל ראשי הנהגת הפת"ח וממשלת הרשות הפלסטינית.

בינתיים החליטה הרשות הפלסטינית לשלם 50% מהמשכורות של עובדיה מאחר שלטענתה ישראל עדיין מעכבת את העברת תשלומי המסים השייכים לה.

מעבר רפיח הרשות הפלסטינית ישראל הצעה

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו טרם התפרסמו תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד