כ"א אייר התשפ"ד
29.05.2024
פה אחד

הממשלה אישרה הצעה שדוחה את החלטת עצרת הכללית של האו"ם

ראש הממשלה נתניהו על דחיית החלטה של העצרת הכללית של האומות המאוחדות מיום 10 במאי 2024: "לא ניתן פרס לטבח הנורא של ה-7 באוקטובר. לא ניתן להם להקים מדינת טרור ממנה יוכלו לתקוף אותנו ביתר שאת"

הממשלה אישרה הצעה שדוחה את החלטת עצרת הכללית של האו"ם
ראש הממשלה נתניהו והשרים צילום: מעיין טואף / לע״מ

הממשלה אישרה היום (רביעי) פה אחד את הצעת ראש הממשלה בנימין נתניהו לדחיית החלטה של העצרת הכללית של האומות המאוחדות מיום 10 במאי 2024.

במסגרת הדחייה קבעה הממשלה:

1. לדחות את החלטת העצרת הכללית של האומות המאוחדות מיום 10 במאי 2024 לשדרג את מעמדה של הרשות הפלסטינית ולתת לה סמכויות נוספות שבד"כ שמורות למדינות החברות באו"ם. 

2. לקבוע כי אין בהחלטה האמורה כדי לשנות את מעמד האזורים השנויים במחלוקת, אין בה כדי להקנות כל זכות ואין בה כדי לגרוע מזכויות כלשהן של מדינת ישראל והעם היהודי בארץ ישראל.

3. לקבוע כי ההחלטה האמורה לא תהווה בסיס למשא ומתן עתידי ואין בה כדי לקדם פתרון בדרכי שלום.

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר: "הממשלה התנגדה היום להחלטת האו"ם מהשבוע שעבר לקדם הכרה במדינה פלסטינית. לא ניתן פרס לטבח הנורא של ה-7 באוקטובר, ש-80% מהפלסטינים, הן ביו"ש והן בעזה, תומכים בו. לא ניתן להם להקים מדינת טרור ממנה יוכלו לתקוף אותנו ביתר שאת".

נתניהו הוסיף: "אף אחד לא ימנע מאיתנו, מישראל, לממש את זכותנו הבסיסית להגן על עצמנו - לא העצרת הכללית של האו"ם ולא שום גורם אחר. נעמוד יחד בראש מורם כדי להגן על מדינתנו".

ראש הממשלה נתניהו מלחמת חרבות ברזל האו"ם

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו טרם התפרסמו תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד