י' סיון התשפ"ד
16.06.2024
התגובות במערכת הפוליטית

לשכת נתניהו נגד גנץ: "בוחר להציב אולטימטום לראה"מ במקום לחמאס"

לשכת ראש הממשלה הגיבה במתקפה להצהרת השר בני גנץ שהציב אולטימטום לראש הממשלה. התנאים שמציב בני גנץ הם מילים מכובסות שמשמעותן סיום המלחמה, והפקרת החטופים". בן גביר: "גנץ הוא מנהיג קטן ומאחז עיניים גדול"

לשכת נתניהו נגד גנץ: "בוחר להציב אולטימטום לראה"מ במקום לחמאס"
ראש הממשלה בנימין נתניהו צילום: Arie Leib Abrams/Flash90

במערכת הפוליטית הגיבו הערב (מוצ"ש) להצהרתו של השר בני גנץ שהציב אולטימטום לראש הממשלה לאשר ששה יעדים עד ה-8.6.

מלשכת ראש הממשלה נמסר בתגובה: "בזמן שלוחמינו הגיבורים נלחמים להשמיד את גדודי החמאס ברפיח, גנץ בוחר להציב אולטימטום לראש הממשלה במקום להציב אולטימטום לחמאס. 

התנאים שמציב בני גנץ הם מילים מכובסות שמשמעותן ברורה: סיום המלחמה ותבוסה לישראל, הפקרת רוב החטופים, השארת החמאס על כנו והקמת מדינה פלסטינית.

חיילינו לא נפלו לשווא ובוודאי שלא למען החלפת חמאסטן בפת״חסטאן. 

אם גנץ מעדיף את האינטרס הלאומי ולא מחפש תירוץ להפלת הממשלה, שיענה על שלוש השאלות הבאות:

1 - האם הוא מוכן להשלים את הפעולה ברפיח כדי להשמיד את גדודי החמאס, ואם כן איך ייתכן שהוא מאיים לפרק את ממשלת החירום בעיצומה של הפעולה? 

2 - האם הוא מתנגד לשליטה אזרחית של הרשות הפלסטינית בעזה, גם בלי עבאס?

3 - האם הוא מוכן לקבל מדינה פלסטינית בעזה וביהודה ושומרון כחלק מתהליך הנורמליזציה עם סעודיה? 

עמדתו של ראש הממשלה בנושאים גורליים אלה ברורה: ראש הממשלה נתניהו נחוש לחסל את גדודי החמאס, הוא מתנגד להכנסת הרשות הפלסטינית לעזה ולהקמת מדינה פלסטינית שבהכרח תהיה מדינת טרור. 

ראש הממשלה נתניהו חושב שממשלת החירום חשובה להשגת כל מטרות המלחמה, כולל השבת כל חטופינו, ומצפה מגנץ להבהיר את עמדותיו לציבור בנושאים אלה", נמסר.

מלשכת השר גנץ נמסר בתגובה לראש הממשלה: "1. אם ראש הממשלה היה מקשיב לגנץ, היינו נכנסים לרפיח לפני חודשים ומסיימים את המשימה. עלינו להשלים אותה, וליצור את התנאים הנדרשים לכך.

2. הרשות הפלסטינית לא תוכל לשלוט בעזה, גורמים פלסטינים אחרים כן – אך ורק אם נייצר לכך גיבוי של מדינות ערב המתונות וגיבוי אמריקאי. כדאי שראש הממשלה יעסוק בכך ולא יחבל במאמצים האלו.

3. כפי שאמר גנץ בנאום – אין שום כוונה להקים מדינה פלסטינית, וזו אינה הדרישה של הסעודים. גנץ בניגוד לנתניהו לא החזיר את חברון ולא הודיע על תמיכה בפתרון שתי המדינות בבר אילן.

4. אם לראש הממשלה חשובה ממשלת החירום, כדאי שיקיים את הדיונים הנדרשים, יקבל את ההחלטות הנדרשות, ולא יגרור רגליים מפחד הקיצוניים בממשלתו". תגובת גנץ.

יו"ר הציונות הדתית שר האוצר בצלאל סמוטריץ׳ אמר בתגובה להצהרת גנץ: "בני, הדשדוש במלחמה הוא בגללך ובגלל חבריך לקבינט הקונספציה שגם אחרי ה7.10 ממשיכים לדחוף לעצירת המלחמה ולהקמת מדינה פלסטינית בלחץ אמריקאי".

סמוטריץ' הוסיף: "מדינת ישראל תנצח עם גנץ ובלעדיו בזכות הלוחמים הגיבורים ועם ישראל. אני קורא לרוה"מ לקבל הכרעה אסטרטגית על שליטה ישראלית מלאה בעזה והחלטה שמכאן והלאה לא עוצרים את כוחותינו ברפיח, במרכז ובצפון הרצועה עד השגת כל מטרות המלחמה: השמדת חמאס, השבת החטופים והסרת האיום, גם בדרום וגם בצפון מול חיזבאללה".

השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר הגיב: "בני גנץ הוא מנהיג קטן ומאחז עיניים גדול, שמהרגע הראשון להצטרפותו לממשלה, עסק בעיקר בניסיונות לפירוקה. נסיעותיו לשיחות בוושינגטון נגד עמדת רה״מ (ושבעקבות השיחות הפך הממשל לעוין) היו רק חלק קטן מחתרנותו.

האיש שאירח את אבו מאזן בביתו, הכניס פועלים מעזה, הוביל את הסכם הכניעה בגז מול לבנון, הסיר חסמי ביטחון חיוניים ביו״ש, וסיכן את חיילי גולני ״מדאגה לפלסטינים״, הוא האחרון שיכול להציע אלטרנטיבות בטחוניות. 

מי שהציע לחרדים הסכמות על חוק גיוס תמורת פירוק הממשלה וכעת מלהג סיסמאות על אחריות, הוא צבוע ושקרן. הגיע הזמן לפרק את קבינט הקונספציה, ולשנות מדיניות לנחושה, עוצמתית ומכריעה", כך בן גביר.

 

 

 

בנימין נתניהו בני גנץ איתמר בן גביר בצלאל סמוטריץ'

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 5 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד