י"א סיון התשפ"ד
17.06.2024
הסכנות הקיימות

מדליקים מדורה בל"ג בעומר? כמה כללים שחשוב ליישם

לקראת ל"ג בעומר יוצאים להדלקת מדורה? הנה כמה כללים חשובים שכדאי לכם ליישם, ממה חשוב להימנע? איפה כדאי להקים את המדורה? איזה נעלים מומלץ לנעול? ומה עושים במקרה של כוויה ח"ו? | כל מה שצריך לדעת לפני שיוצאים לחגוג

מדליקים מדורה בל"ג בעומר? כמה כללים שחשוב ליישם
מדורות ל"ג בעומר בירושלים צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ל"ג בעומר, היום השלושים ושלושה לספירת העומר שסופרים מחג הפסח לחג השבועות, הוא יום חג לילדים המדליקים מדורות. עם זאת, מדובר בפעילות המזהמת את הסביבה וכמו כל פעילות הקשורה באש, מסוכנת מאוד לפעוטות, ילדים ובני נוער, ולכן עדיף להימנע בכלל מפעילות זו.

אם בכל זאת הוחלט להקים מדורה, עדיף להקים מדורה קטנה וסמלית, ובכל מקרה חשוב מאוד לדבר עם הילדים מראש על הסכנות העלולות לקרות סביב הקמת המדורה ולהשגיח עליהם בסביבה מסוכנת זו. 

ד"ר רון ברנט, מנהל המחלקה לרפואה דחופה (מלר"ד) במרכז שניידר לרפואת ילדים מקבוצת כללית, ממליץ בראש ובראשונה כי לצד הילדים החוגגים סביב המדורה, יהיו נוכחים גם הורים, בכדי להשגיח על הילדים ולהרחיקם מהאש.

בנוסף מייעץ ד"ר ברנט: בעת איסוף הקרשים, חשוב שלא לאסוף קרשים שבהם מתכות ומסמרים, העלולים לגרום לפציעות.

כדאי מאד להימנע מחיפוש קרשים בשדות פתוחים מחשש להכשת נחש. במקרה של הכשת נחש, אין לנסות למצוץ את הארס אלא לקבע את הגפה ולפנות את הילד הנפגע, מהר ככל האפשר, לבית החולים הקרוב.

את המדורה כדאי להקים בשטח נקי מקוצים ומעשבים, ובמרחק ממבנים, וכן להימנע מהעמדת הקרשים לגובה בכדי שלא יפלו ויגרמו להתלקחות.

מומלץ לנעול נעליים גבוהות להגנה על הגוף מפני עקיצות זוחלים ושרצים הנמשכים אל חום המדורה.

יש להרחיק חומרים דליקים מהמדורה ולהחזיק בקרבתה דליי מים למקרה של התפשטות השריפה. יש להימנע מלהשליך לתוך המדורה חפצים שונים, פחיות ובקבוקים בשל סכנה שאלו יתפוצצו.

במקרה של כוויה, יש להניח את אזור הכוויה מתחת למים קרים לעשרים דקות, כך נקטין את עומק הכוויה ונקל על הכאבים. אין לנסות להוריד בגד באזור הכוויה, ויש לכסות אזור הכוויה בבד נקי, ולא בצמר גפן. יש להחיש את הילד לבית החולים במקרים של כוויה המשתרעת על אזור נרחב, מערבת את הפנים, הגפיים או אברי המין ובכוויה שמקורה במכת חשמל.

עם סיום הפעילות סביב המדורה, יש לוודא את כיבויה המוחלט על ידי שפיכת חול או מים.

 

מדורה לג בעומר ל"ג בעומר סכנות כללים כללי בטיחות

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו טרם התפרסמו תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד