ח' סיון התשפ"ד
14.06.2024
לילדי השכונה החרדים

היסטוריה בקרית יובל: לראשונה ספריית ענק של עיריית ירושלים

לראשונה נפתחה בשכונה ספרייה עירונית עם אלפי ספרים להשאלה לטובת ילדי השכונה. מרא דאתרא הגאון רבי אהרון וינר השתתף בחנוכת הספרייה. ראש העיר משה ליאון: "נמשיך לעודד קריאה בקרב ילדי ירושלים, יש עוד שתי ספריות תורניות בדרך"

היסטוריה בקרית יובל: לראשונה ספריית ענק של עיריית ירושלים
ראש העיר משה ליאון בגזירת הסרט צילום: באדיבות המצלם

היסטוריה בקרית יובל: לראשונה נפתחה בשכונה ספרייה עירונית לטובת ילדי השכונה החרדים שיוכלו לשאול ספרים וליהנות מתוכן קריאה זמין וללא עלות בתוך השכונה. הספרייה שנפתחה במבנה משופץ בלב רחוב ברזיל בשכונה, נבנתה במסגרת יוזמה עירונית רחבת היקף שמוביל ראש העיר משה ליאון להרחבת הספריות התורניות בירושלים ובאמצעות מחלקת הספריות של עיריית ירושלים.

מאות מילדי השכונה הגיעו למעמד חנוכת הספרייה כאשר נציגי העירייה חילקו להם בלונים שקישטו את הרחוב באווירת חג. הילדים הנרגשים שמחו נוכח העובדה שלספרייה החדשה נקנו למעלה מ-3000 ספרים חדשים בהשקעת עתק, כאשר העירייה דואגת לכרוך את הספרים בצורה שתבטיח את עמידותם לאורך זמן.

במעמד השתתפו ראש העיר משה ליאון, מרא דאתרא הגאון רבי אהרון וינר, מחזיק תיק תרבות דוד בלומנשטוק, מנהל האגף לתרבות תורנית הרב פנחס ארליך, ומנהל מחלקת ספריות דוד ויינר. את המעמד פתח הרב וינר שסקר את פרויקט הספריות המתרחב של עיריית ירושלים וחשף כי בשנה שעברה בוצעו למעלה מ-900 אלף השאלות ספרים בספריות התורניות ברחבי העיר.

ראש העיר משה ליאון: "כעם הספר יש חשיבות מיוחדת לעובדה שהילדים שלנו קוראים ספרים. העובדה שהמגזר החרדי מוביל בקריאת ספרים היא תעודת כבוד לחינוך החרדי. קריאת ספרים לא רק מהווה תעסוקה לשעות אחר הצהריים היא גם עניין חינוכי שמסייע להחדיר בילדים שלנו ערכים טובים, התמודדות עם קשיים, וכישורים חברתיים. אני מתכוון להמשיך ולהוביל את מהפכת הספריות בירושלים ואני יכול לספר שבקרוב מאוד נחנוך ספריות תורניות גם בנווה יעקב וגם בגבעת זאב".

מנהל האגף לתרבות תורנית פנחס ארליך: "פעילות הספריות משתלבת בפעילות הנרחבת של התרבות התורנית בירושלים והיא עוגן מרכזי ביצירת פנאי איכותי לילדי העיר. הציבור החרדי שובר שיאים בהיקפי השאלת הספרים. בעידן של הסחות דעת טכנולוגיות רבות, מדובר בתעודת כבוד עבורינו שהנוער החרדי מתמקד בזמן הפנאי שלו בקריאת ספרים. נמשיך לספק ולהרחיב את הפעילות למען חינוך ילדינו".

מנהל מחלקת ספריות דוד ויינר: "פתיחת הספרייה בקרית יובל היא בבחינת דברי המדרש פתחו לי פתח כפתחו של מחט ואני אפתח לכם פתח כפתחו של אולם. בע"ה זאת רק התחלה. מאז שראש העיר משה ליאון נכנס לתפקידו הרחבנו משמעותית את פתיחת הספריות למגזר החרדי, וזאת במסגרת מדיניות עירוניות סדירה של מתן מענה לצרכים של הנוער החרדי בשכונות".

קרית יובל ספרייה עיריית ירושלים משה ליאון

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו טרם התפרסמו תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד