י"ד סיון התשפ"ד
20.06.2024
"מחדל לאומי"

בהסכמת המשפחות: פורסם סרטון מזעזע של חטיפת התצפיתניות

הסרטון מראה את היחס האלים, המשפיל והמבזה שעברו הבנות, ומעיד על הפחד העצום שנשקף דרך עיניהן

בהסכמת המשפחות: פורסם סרטון מזעזע של חטיפת התצפיתניות
המחבלים בנחל עוז צילום: מטה משפחות החטופים

בהחלטת הוריהן של חמש התצפיתניות שנחטפו מבסיס נחל עוז, ועדיין נמצאות בשבי חמאס, מטה משפחות החטופים פרסם הערב (רביעי) לציבור ולתקשורת את סרטון החטיפה של הבנות, כפי שתועד ממצלמות הגוף של מחבלי חמאס ב-7/10. 

מערכת 'בחדרי חרדים' בחרה שלא לפרסם את הסרטון הקשה, אך כן לתאר את רגעי האימה שמתועדים בו.

הסרטון המזעזע ושובר הלב שאורכו 03:10 דקות, נערך וצונזר, והוא אינו כולל חלקים קשים מאוד לצפייה, הכוללים את הנרצחים הרבים בבסיס נחל עוז, את הנרצחים בתוך המיגונית ממנה נחטפו התצפיתניות, וקטעי אלימות רבים.  

התיעוד מראה את היחס האלים, המשפיל והמבזה שעברו הבנות ביום חטיפתן, ומעיד על הפחד העצום שנשקף דרך עיניהן הכבויות של החיילות. 

בבסיס נחל עוז נרצחו בשבעה באוקטובר 15 תצפיתניות ששירתו בבסיס, 7 נחטפו לעזה בעודן בחיים. אורי מגידיש חולצה על ידי כוחות צה"ל לאחר 23 ימים בשבי; נועה מרציאנו נרצחה על ידי מחבלי חמאס בעודה בשבי וגופתה הוחזרה על ידי צה"ל לקבורה בישראל. בשבי החמאס נמצאות כבר 229 ימים 5 תצפיתניות: לירי אלבג, קרינה ארייב, אגם ברגר, דניאלה גלבוע ונעמה לוי.

ממטה משפחות החטופים נמסר: "הסרטון הקשה הוא מציאות חייהן של אגם, דניאלה, לירי, נעמה, קרינה ו-123 חטופים נוספים כבר 229 ימים. הסרטון הוא כתב אישום חריף על מחדל לאומי של הפקרת החטופות והחטופים. אין משימה גדולה יותר, אין ניצחון משמעותי יותר ואין סיכוי להחזיר את התקווה לישראל ללא השבת כולם - החיים לשיקום והנרצחים לקבורה. לממשלת ישראל אסור לבזבז אפילו רגע אחד נוסף - עליה לחזור לשולחן המו"מ עוד היום!".

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיב לתיעוד ומסר: "אני מזועזע מהסרטון המתעד את חטיפת התצפיתניות היקרות שלנו. נמשיך לעשות הכל כדי להשיבן הביתה.

‏אכזריות מחבלי החמאס רק מחזקת את נחישותי להילחם בכל העוצמה עד לחיסול החמאס, כדי להבטיח שמה שראינו הערב לא יחזור על עצמו לעולם".

 
תצפיתניות השבעה באוקטובר חמאס נחל עוז

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 12 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד