י"א סיון התשפ"ד
17.06.2024
נציגו של חמינאי מעורב

דיווח: משמרות המהפכה דוחפים להוציא להורג יהודי איראני

נציגו של חמינאי ומשמרות המהפכה האסלאמית באיראן, דוחפים להוציא להורג צעיר יהודי בן 20 שהרג מוסלמי שניסה לרצוח אותו. גזר דינו של הצעיר נדחה בחודש, אך ארגון זכויות אדם טוען כי גורמים שונים דוחפים להוציא להורג

דיווח: משמרות המהפכה דוחפים להוציא להורג יהודי איראני
שוטרים באיראן צילום: Iurii Bagrov / Shutterstock

משמרות המהפכה האסלאמית של איראן, והנציג המקומי של המנהיג העליון עלי חמינאי דוחפים להוציא להורג את הצעיר היהודי האיראני ארווין נתנאל קהרמאני מהעיר קרמנשה, כך טוען ארגון כורדי לזכויות אדם.

הצעיר היהודי המוחזק בכלא דיזלבאד בקרמנשה, נעצר לפני שנתיים בגין הריגתו של אמיר שוקרי, גבר איראני בן 40 שניסה לרצוח את הצעיר היהודי בן ה-20, הצעיר נלחם והרג אותו מתוך הגנה עצמית. הוא היה אמור להיות מוצא להורג בתחילת השבוע, אך הוצאתו להורג נדחתה בחודש בהחלטה של ​​הרגע האחרון לאחר לחץ של פוליטיקאים ועסקנים מארה"ב.

לטענת ארגון 'הנגאו' לזכויות אדם, חביבאוללה גע'פורי, נציגו של המנהיג העליון חמינאי בקרמנשה, והמודיעין של משמרות המהפכה הפעילו לחץ על משפחתו של שוקרי שלא יסכימו לסלוח לרוצח תמורת כופר כמקובל באיראן. משמרות המהפכה וג'פורי מפעילים את הלחץ הזה על משפחתו של שוקרי בשל שהרוצח יהודי.

כזכור כפי שדיווחנו, יהודים יוצאי איראן בארה"ב טוענים כי מדובר בעיוות דין ברור, ועושים מאמצים להביא לביטול ההחלטה.

ארווין נתנאל קהרמאני מהעיר קרמנשה בן 20, התאמן בחדר כושר בעיר קרמנשה שבאיראן, כ-800 קילומטרים מטהראן, בנובמבר 2022, שבעה גברים, ביניהם אמיר שוקרי בן 40 שהיה חייב לו כסף הגיעו לחדר כושר כדי להתעמת איתו.

לטענת בני משפחתו, אמיר שוקרי שלף סכין ודקר את קהרמאני. הצעיר היהודי נלחם והוציא את הסכין מידו של שוקרי ואז דקר אותו אנושות. קהרמאני הורשע בהיותו "שותף לרצח בכוונה של מוסלמי" והוא נידון למוות.

משפחתו מנסה לשלם כופר למשפחת ההרוג, וכך לבטל את המשפט כמו שנהוג באיראן, אך המשפחה מסרבת לקבל תשלום ומתעקשת שהיהודי יוצא מחר בבוקר להורג.

איראן נתנאל מרווין הוצאה להורג

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 3 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד