י"א סיון התשפ"ד
17.06.2024
"אין לי דעה"

הזיגזג של עבאס: האם ישראל ביצעה פשעי מלחמה?

חבר הכנסת מנסור עבאס טען כי "אין לו דעה" בשאלה האם ישראל ביצעה פשעי מלחמה בעזה ולאחר זמן קצר הבהיר: "אין מלחמות שלא נעשים בהם פשעים נגד אזרחים וחפים מפשע"

הזיגזג של עבאס: האם ישראל ביצעה פשעי מלחמה?
מנסור עבאס צילום: אוליביה פיטוסי, פלאש 90

יו"ר רע"מ, חבר הכנסת מנסור עבאס נשאל אתמול (רביעי) בריאיון לכאן רשת ב' האם הוא סבור שישראל ביצעה פשעי מלחמה במהלך המלחמה בעזה ואמר: לגבי ישראל, אין לי דעה אם היא ביצעה פשעים".

לדבריו, "מדינות ערב רוצות פתרון באמצעות פיוס בין העמים. לגבי חמאס, אין מקום למי שאינו רואה את הפיוס כחלק מהפתרון. מי שביצע פשעים צריך לשלם את המחיר, חמאס ביצעו פשעים".

לאחר הריאיון מנסור עבאס הבהיר את עצמו וטען שישראל כן ביצעה פשעי מלחמה: "אין מלחמות שלא נעשים בהם פשעים נגד אזרחים וחפים מפשע. זה קרה במשך 7 חודשים ברצועת עזה, וזה קרה ביישובי העוטף ב-7 באוקטובר", אמר.

בהודעה שפרסמה תנועת רע"מ נאמר: "מהיום הראשון קראנו להפסקה מיידית של המלחמה, ולהגעה לפתרון של שלום שיביא להקמת מדינה פלסטינית עצמאית לצד מדינת ישראל, והזהרנו שהמלחמות לא יכולות להביא לפתרון כלשהו".

עוד נמסר: "הריגת חפים מפשע בכל מקום בעולם ומכל דת נחשב פשע שאין עליו כפרה".

בראיית התנועה: "מה שקורה ברצועת עזה, ובכלל זה הרעבה של ילדים ונשים, וקטיעת הסיוע ההומניטרי עבורם, בנוסף להפצצת בתי חולים ומסגדים, הינו בבחינת פשעי מלחמה שיש להעניש בגינם על פי החוק הבינלאומי, וכן הם פשעים נגד האנושות אשר דת האמת אשר מעודדת לגישה אנושית ולרחמים".

זו עמדת התנועה האיסלאמית ורע"מ, וכל דבר אחר אינו מייצג את הגופים והמוסדות הרשמיים שלנו".

מנסור עבאס מלחמת חרבות ברזל חמאס

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 1 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד