י' תמוז התשפ"ד
16.07.2024
נציג השלטון השתתף

הקהילה היהודית באיספהאן ספדה לנשיא איראן ולשר החוץ 

הקהילה היהודית בעיר איספהאן ערכה טקס לזכרו של הנשיא ראיסי ושר החוץ שנהרגו בהתרסקות מסוק ביום ראשון האחרון. רב הקהילה אמר: "יש אנשים שמקריבים את חייהם למען מטרה בחיים"

הקהילה היהודית באיספהאן ספדה לנשיא איראן ולשר החוץ 
טקס לזכרו של הנשיא ראיסי באיספהאן צילום: סוכנות אירנא האיראנית

יהודים תושבי איספהאן באיראן ערכו ביום שישי האחרון "טקס הנצחה" לאחר מות הנשיא ראיסי, שר החוץ חוסיין אמיר עבדאללהיאן ובכירים נוספים, ביום ראשון האחרון בהתרסקות מסוק. באירוע השתתף נציג הממשלה האיראנית.

מנהיג הקהילה היהודית אמר בטקס: "הנצחת מנהיגי המדינה מוזכרת בתורה וקיימנו את הטקס הזה לכבוד המנהיגים". המנהיג חכם סולימאן צדיק פור הוסיף: "רציתי לדבר על אושר וקידמה, אבל עכשיו אני צריך לדבר על אירוע מר". הוא אמר: "אירוע מות הקדושים של הנשיא וחבריו גרם לכל האיראנים להתאבל, ואנחנו אומה מאוחדת ומאמינים באלוהים, אנחנו משתתפים בצער".

חכם סולימאן צדיק פור הוסיף: "האיראנים קשורים זה לזה בכל הדתות ואנחנו קשורים זה לזה כמו שלשלת. הגורל האנושי אינו ניתן לשינוי" הוא אמר: "יש אנשים שמקריבים את חייהם למען מטרה בחיים".

הקהילה היהודית בהספד לנשיא ראיסי צילום: רשתות חברתיות

החכם התייחס לסיפורם של נמרוד ואברהם אבינו וציין את אמונת אברהם באלוקים לעומת נמרוד שמרד באלוקים, ואמר: "קדוש מעונה היא מילת קודש שהוזכרה פעמים רבות בתורה ובקוראן, אלו אנשים שעומדים קרוב מאוד לאלוהים".

חכם סלימאן צדיק פור אמר עוד: "השהיד האייתוללה ראיסי וחבריו נהרגו בחזור מהמטרה שלהם, ושרתו את העם" והוסיף: "פקידים אלו פעלו להתקדמות המדינה, ולאייתוללה ראיסי היתה מטרה לשרת את העם והוא נהרג בדרך".

הוא אמר עוד: "האסון הזה גדול עבור היהודים של איראן, ואנו מעריכים את הקדושים הללו, אנחנו יהודי איספהאן חיים לצד מוסלמים כבר שנים רבות ויש לנו הרבה מאפיינים משותפים בתחום הדת והאמונה. אנחנו באבל ומביעים צער על אובדן מנהיגי המדינה".

איספהאן איראן איברהים ראיסי התרסקות המסוק של נשיא איראן

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 6 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד