י"ד סיון התשפ"ד
20.06.2024
נכנס לעין

ילד חרדי בן 10 שיחק בחץ וקשת ונזקק לניתוח

ילד מעל גיל 10 נזקק לניתוח בקרנית, בעקבות משחק בחץ וקשת לקראת ל"ג בעומר. מומחי עיניים בשערי צדק מזהירים - גם משחק תמים יכול להפוך למלכודת

ילד חרדי בן 10 שיחק בחץ וקשת ונזקק לניתוח
חתך בקרנית בעקבות הפגיעה דרכו יוצאת הקשתית. צילום: שערי צדק

פ', ילד חרדי מעל גיל 10, שיחק בביתו בחץ וקשת אותו אירגן לכבוד ל"ג בעומר. ובטעות כאשר שיחק, משך את החץ כלפי פנים, במקום כלפי חוץ, והחץ - נכנס לעין.

פ', סבל מכאבים חזקים, ואמר בבהלה שהוא רואה מטושטש מהעין. הוריו ביקשו ממנו לנוח, שהעין תתאושש מהמכה. לאחר שהראיה עדיין הייתה מטושטשת, הלכה המשפחה לקופת החולים ומשם למיון במרכז הרפואי ב"שערי צדק", שם נקבע כי המכה גרמה לחתך בקרנית, ופ' נדרש להיכנס לניתוח דחוף שעבר בהצלחה.

"יש מנהג מבוסס וקדום של משחק 'חץ וקשת' בל"ג בעומר, זכר לנס עם רשב"י זיע"א. אולם פשוט הדבר, שגם לגבי מנהג זה, יש את מצות התורה הקדושה "ונשמרתם - מאוד - לנפשותיכם", לשחק בזהירות - בצורה עדינה, ובהשגחה של ההורים, וגם באופן חד פעמי. אני קורא להורים שהמשחק נשאר אצלם בבית, להיזהר, לשחק בו בצורה זהירה. האירוע הקשה שבנינו עבר, יכל בע"ה להימנע אם המשחק היה מתקיים בצורה יותר בטיחותית. הזדמנות שלנו להודות לה', על מנתח מקצועי ורגיש שזכינו, ד"ר ישי וייל שיחי'. גם קדם הניתוח, ולאחריו, ד"ר וייל ליווה אותנו באכפתיות, בלבביות ובמקצועיות. הרגשנו שהשי"ת שלח לנו את הרופא הכי מתאים לנו, ובבית הרפואה המיוחד - שערי צדק" אומר ב' אביו של פ'.

שערי צדקהחתך בקרנית העין תפור לאחר הניתוחצילום: שערי צדק

"פ' הגיע אלינו עם פגיעה רצינית בעין בעקבות המשחק, ולאחר שאיבחנו אותו עם חתך בקרנית, כך שלמעשה היה חור ממשי בעין,  נכנס פ' לניתוח שלשמחתנו עבר בהצלחה, אך מחכה לו עוד שיקום ארוך. העיניים הם איבר רגיש ביותר, ופעמים רבות מגיעים אלינו ילדים עם פגיעות משמעותיות בעקבות משחקים. גם משחק תמים, יכול להפוך למלכודת. אני קורא להורים, להימנע מלהכניס משחקים חדים לבית, ואם כבר משחקים במשחק כמו חץ וקשת, לוודא שהוא יהיה רך ומחומרים עדינים, ולהשתמש במשקפי מגן. ונשמרתם לנפשותיכם", מוסיף ד"ר ישי וויל, רופא עיניים ומומחה לניתוחי קרנית במרכז הרפואי שערי צדק שטיפל בפ'.

חץ וקשת ל"ג בעומר שערי צדק

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו טרם התפרסמו תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד