ט"ו תמוז התשפ"ד
21.07.2024
נפל במבצע ההירואי

ארנון הי"ד אמר ללוחם במבצע אנטבה: "איך הצלחתם ואנחנו לא?"

אמיר עופר, לוחם סיירת מטכ"ל שלקח חלק במבצע אנטבה, סיפר על שיחותיו עם ארנון זמורה הי"ד מתחילת המלחמה: "בנושא של בני הערובה בבארי הוא הרגיש תחושה של כישלון. הוא אמר לי - 'איך אתם הצלחתם ואנחנו לא הצלחנו?'"

ארנון הי"ד אמר ללוחם במבצע אנטבה: "איך הצלחתם ואנחנו לא?"
ארנון זמורה הי"ד צילום: דובר צה"ל

פקד ארנון זמורה הי"ד, שהוביל את כוח הימ"מ שחילץ שלושה מתוך ארבעת החטופים, נפצע אנוש במהלך המבצע הדרמטי. הוא פונה לבית החולים, שם נלחמו על חייו ונאלצו לבסוף לקבוע את מותו.

אמיר עופר, לוחם סיירת מטכ"ל שהשתתף במבצע אנטבה, התייחס למותו של זמורה וסיפר על שיחותיו איתו בתחילת המלחמה. 

עופר כתב בטקסט שפורסם בעמוד הטוויטר של בן כספית: "רציתי לשתף אתכם בחוויה שהייתה לי איתו. לא הכרתי אותו. הייתי באיזו הופעה באמפיתאטרון במבשרת ציון לפני כמה שנים. היו שם כמה אלפי אנשים. פתאום ניגש אלי בחור מקסים, שאל אם הוא מזהה אותי נכון ואמר לי שהוא קצין בימ"מ והוא מבקש שאבוא להרצות להם על אנטבה. כמובן שהסכמתי. ב-16 באוקטובר 2023 קיבלתי ממנו טלפון: "אני חייב לדבר אתך". זאת הייתה היציאה הראשונה שלו מאז התחילה המלחמה. אמרתי: "מתי שתגיד".

"דיברנו שעתיים. סיפר לי בפירוט רב איך הותקלו בהפתעה בצומת יד מרדכי, איך שלושה RPG החטיאו אותו במילימטרים, איך האינטואיציה שלו לעצור כמה קילומטרים לפני הצומת ולהתחגר הצילה את כל הכח, איך נלחמו כמו אריות, איך טענו 4 פעמים את כל המחסניות ביום הראשון ודילגו מהצומת לשדרות, ומשדרות לאופקים, ומאופקים לבארי, ואיך בכל מקום היו בשפיץ. ואיך נשבר לו הלב בבארי בבית של פסי. וכל הזמן הוא שאל "איך אתם הצלחתם ואנחנו לא".

עוד כתב: "ראיתי לפני גבר שבגברים, גיבור אמיתי וגם בן אדם מוסרי בצורה יוצאת דופן. אמרתי לו – והתכוונתי לכל מילה שאמרתי – שאין מה להשוות בין הסיטואציות... המלצתי לו לקחת כמה ימים בשקט ולכתוב כל דבר שקרה לו בימים המטורפים הראשונים של במלחמה. הוא הודה לי מאד".

"הלכתי הביתה, חשבתי על הסיפור שלו וכתבתי לו ווטסאפ: "לקח לי כמה שעות לעכל ולעבד את הסיפור. הייתם ממש גיבורים ואתה תפקדת באופן יוצא מגדר הרגיל בתנאים הכי קשים שאפשר. גם הפתעה אסטרטגית, גם הפתעה טקטית, גם לחימה בשטח מלא באזרחים וגם מעטים מול רבים. אי אפשר לייצר סיטואציה יותר קשה אפילו בסימולטור. אשכרה הצלתם את המדינה. את המקום שלך בגן עדן כבר הבטחת, ויותר", הוסיף. 

עופר סיפר כי כתב לו: "טיפ אחד עכשיו שעזר לי מאד בלבנון ב-1982 - אחרי תקופה כל כך ארוכה של חודש לחימה החושים קצת מתקהים, הזהירות פוחתת והזלזול באויב הולך וגובר. דיר באלאק. כל פעם תיגש לכל התקלות כאילו זאת ההתקלות הראשונה ולרגע אל תפחית את העירנות ואל תזלזל בכלבים האלה. מציע לך גם לחדד את המסר הזה לפקודים שלך". 

עופר סיכם: "היום אני יודע שהוא לא היה צריך את העצה הזאת. הוא ידע אותה גם בלעדיי. אני בטוח שהוא לא זלזל גם היום. איבדנו תותח-על. תרגישו חופשי להפיץ את זה לכל מי שאתם מכירים. את האיש הזה ראוי שיכיר כל אחד בארץ".

פקד ארנון זמורה מבצע ארנון ה-7 באוקטובר ימ"מ מבצע אנטבה

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 2 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד