ח' סיון התשפ"ד
14.06.2024

תיעוד מרהיב: שרשרת סלפות תועדה במפרץ • צפו

מתנדב רשות הטבע והגנים תיעד שרשרת סלפות במהלך צלילה במפרץ אילת: "היצורים השקופים שהתחברו להם בצורת ה״שבלול״ נסחפו להם בזרם ופשוט מתקיימים בצורה אלגנטית ויפה מאוד"

תיעוד מרהיב: שרשרת סלפות תועדה במפרץ • צפו
שרשרת סלפות במפרץ אילת צילום: מירון שגב מתנדב רט"ג

תיעוד מרהיב של שרשרת סלפות תועדה במפרץ אילת על ידי מתנדב רשות הטבע והגנים מירון שגב. אורי הפנר אקולוג ים ברשות הטבע והגנים מסביר כי מדובר באצטלנים שקופים, חופשיים או ערוכים בשרשרת ארוכות או בצורות גיאומטריות.

שרשרת סלפות במפרץ אילת צילום: מירון שגב, מתנדב רט"ג

כולם פלנקטוניים שקל לטעות בהם כמדוזות. הן מופיעות בעונות שונות ונעלמות לאחר מכן.

מירון שגב מתנדב רשות הטבע והגנים ששחה בחוף הצפוני במפרץ אילת מספר: "בין מפגש עם להקת דגים גדולה למפגש עם טריגון נקוד ראיתי פלנקטון בגודל ובצורה שאני לא רגיל לראות. היצורים השקופים שהתחברו להם בצורת ה״שבלול״ נסחפו להם בזרם ופשוט מתקיימים בצורה אלגנטית ויפה מאוד.

ברשות מוסיפים כי בסקרים שביצעה הרשות בשנים האחרונות נמצא כי לאזור החוף הצפוני ערכיות אקולוגית גבוהה מאוד ולנוכח האיומים הרבים הפועלים עליו, לרבות דיג, זיהום ופגיעות פיסיות בעשבי־הים, חשוב מאוד לקדם את ההגנה עליו בצורה של שמורת טבע ימית. חשיבות ההגנה על החוף הצפוני אינה נובעת רק מתוך ערכיותו של אזור זה, אלא גם מתוך ראייה הוליסטית המתחשבת גם בקשר בין בתי הגידול השונים ואת חשיבותו הרבה של אזור זה לשוניות האלמוגים באילת.

מפרץ אילת תצפית

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו טרם התפרסמו תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד