ח' סיון התשפ"ד
14.06.2024
מטופל

דליפת שמן התגלתה מול חופי אשדוד

המשרד להגנת הסביבה מעדכן כי התגלתה מול חופי אשדוד דליפת שמן ממכל השמן ההידראולי של דוברה אמריקאית שנגררה מחופי עזה ביום חמישי האחרון

דליפת שמן התגלתה מול חופי אשדוד
דליפת השמן מול חופי אשדוד צילום: עמיר ארד, המשרד להגנת הסביבה

המשרד להגנת הסביבה מעדכן כי התגלתה על ידי חברת החילוץ דליפה בדוברה ממונעת במרחק של כ-2 ק"מ מערבית לנמל אשדוד. עם קבלת ההודעה מנציג כלי השייט על הדליפה וסכנת זיהום הים, מפקחי הגנת הסביבה הימית במשרד להגנת הסביבה יצאו לאזור ובמקביל הורו על הפעלת אמצעי טיפול למניעת זיהום ים.

הדוברה האמריקאית שאורכה כ-20 מטר, שהיוותה חלק מהמזח ההומניטרי ושקעה מול חופי עזה ביום ד' האחרון, ונגררה לאזור העגינה שמול נמל אשדוד ביום ה' האחרון (6.6) כשהיא שקועה ברובה.

על פי החשד, מקור בדליפה הוא בנשם של מכל של שמן הידראולי. עם הגעת מפקח הגנת הסביבה הימית במשרד להגנת הסביבה וקבלן ימי, אותרו במקום כתמי שמן ספורדיים המוערכים בעשרות ליטרים של שמן.

הדוברה שקועה במצב מאונך כשרק כ-2 מטרים ממנה בולטים מעל פני המים, כאשר היא הוקפה בחוסמים וסופגים, וכן בוצעו פעולות לאטום את הנזילה והופסקה הדליפה לים. במקביל, נעשות פעולות הכנה להצפתה, ובהמשך הכנסתה לנמל והוצאתה מהים.

נציגי מהמשרד עומדים בקשר עם כלל הגורמים הרלוונטיים, ומוודאים כי מבוצעות פעולות פיקוח והנחייה מקצועיים של פעולות הספיגה והטיפול בזיהום הים. המשרד להגנת הסביבה יעדכן בהמשך במידת הצורך.

דליפת שמן חוף אשדוד

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו טרם התפרסמו תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד