י' תמוז התשפ"ד
16.07.2024
התקרית בעיר העתיקה

בית המשפט החליט לבטל את מעצר הבית של הלוחם במילואים שירה בפלסטיני

בית המשפט החליט לבטל את מעצר הבית של לוחם צה"ל במילואים שירה בפלסטיני ופצע אותו באורח קשה - לאחר שזה החל בקטטה אלימה איתו וניסה לגנוב את נשקו

בית המשפט החליט לבטל את מעצר הבית של הלוחם במילואים שירה בפלסטיני
שוטרים בעיר העתיקה: אילוסטרציה צילום: דוברות המשטרה

בית המשפט ביטל את מעצר הבית של לוחם צה"ל במילואים שהותקף יחד עם בני משפחתו, חלקם חיילים בסדיר, בידי ערבים במהלך חג השבועות בעיר העתיקה בירושלים, ונאלץ להשתמש בנשקו, כך דווח ב"ווינט". 

מוקדם יותר השבוע הורה שופש בימ"ש השלום בירושלים, ציון סהראי על שחרורו ממעצר של הלוחם בתנאים מגבילים. בימ"ש קיבל את טענות עו"ד דניאל שימשילשווילי מארגון חוננו, ודחה את בקשת המשטרה להאריך את מעצרו ב-5 ימים.

כזכור, חקירה ראשונית של המקרה העלתה כי במקום התפתח דין ודברים שהוביל לקטטה בין ארבעה צעירים שהלכו ברחוב חמושים בנשק - חייל צה"ל בסדיר ושני חיילי מילואים, אשר כולם בלבוש אזרחי, ואזרח נוסף שהיה עמם - לבין מספר מקומיים. 

החייל סיפר בעדותו: "הגעתי לירושלים לחופשה יחד עם בני משפחתי. התחיל דין ודברים עם מקומיים, והם לא נתנו לנו להמשיך. היינו עם משפחות וילדים, ובשלב מסוים תפסו את הנשק ובני משפחתי צעקו לשוטרים - אבל במשך חמש דקות לא הגיעו כוחות. בזמן הזו הותקפנו באגרטלים, ניסו לעשות בנו לינץ'. יריתי כדור בודד כמוצא אחרון".

בעקבות התקרית הועברו לטיפול רפואי בבית חולים 4 אנשים, בהם אחד בן 25 במצב קשה עם פציעות חודרות ושלושה אנשים נוספים במצב קל - תושבי מזרח ירושלים והעיר העתיקה.

העיר העתיקה דובדבן בית המשפט

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו טרם התפרסמו תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד