י"ז תמוז התשפ"ד
23.07.2024
התעקש לחזור לחבריו

ווסים נפצע מרסיס, דחה טיפול ונפל באסון ברפיח

סרן ווסים מחמוד, בן 23 מבית ג'אן, שנהרג באסון ברפיח, דחה ניתוח כדי לחזור להילחם: "בראש מעייניו היו הצבא, היחידה שלו והשמירה על ביטחון המדינה"

ווסים נפצע מרסיס, דחה טיפול ונפל באסון ברפיח
סרן ווסים מחמוד הי"ד צילום: דובר צה"ל

צה"ל התיר לפרסום כי אחד ההרוגים בתקרית הקשה ברפיח בה נפלו שמונה לוחמים הוא סרן ווסים מחמוד בן 23, מבית ג׳ן, סגן מפקד פלוגה בגדוד ההנדסה 601 בעוצבת עקבות הברזל (401).

דודו שריף גאנם ספד לו בשיחה עם "ווינט": "אסון גדול פקד אותנו. ווסים נפצע בתחילת המלחמה מרסיס שחדר ליד שלו. היו אמורים לנתח אותו, אבל הוא דחה זאת לאחרי סיום המלחמה, כי רצה לחזור להילחם. הוא היה לוחם נחוש ואמיץ, כולם אהבו אותו".

עוד הוסיף: "הוא הקפיד לא לדבר על המלחמה, תמיד הרגיע אותנו, במיוחד את אימו. היום היא הרוסה לחלוטין, הוא היה הלב הפועם שלה שנקטף בטרם עת. ווסים היה אמור לצאת ללימודים כבר בחודש מרץ אבל הוא דחה אותם כי בראש מעייניו היו הצבא, היחידה שלו והשמירה על ביטחון המדינה. כולם אבלים על הבן והאחיין שאיבדנו".

ראש העדה הדרוזית, השייח מואפק טריף, אמר: "הקצין ווסים מחמוד ז"ל מבית ג'אן מצטרף לרשימה ארוכה של חללים דרוזים אשר הקריבו את חייהם למען ביטחון המדינה מאז פרוץ המלחמה, והעדה הדרוזית משלמת שוב ושוב מחיר כבד מאוד, כבד מנשוא. שוב אנו מגלים בשדה הקרב את השותפות והשוויון בנטל ובאובדן. שותפות זו, וגם השוויון, חייבים להיות גם בחיי היום יום. בני העדה צריכים להיות שווים ושותפים לא רק בקרב ובשכול, אלא גם בחיים. יהי זכרו של ווסים ושל כלל החללים נצור בליבנו לעד".

אדם דבור, חבר ילדותו של מחמוד, ל"ווינט": "הוא כל זמן דיבר על הצבא והרים את המוטיבציה של כל החבר'ה. אמרנו לו 'אתה יוצא ללימודים ב-1 ביולי, צא לחופשה', והוא סירב. הוא אמר שיילחם עד טיפת הדם האחרונה כדי שננצח במלחמה וזה מה שקרה. היה לו חשוב שנילחם וננצח במלחמה הזו. הוא דיבר על זה כל הזמן ואמר לכולם 'תתגייסו, תהיו פייטרים, חייבים לנצח'. כשווסים נפצע הוא אמר לי 'אני בסדר, לא קרה כלום. כולה פציעה קטנה ביד, זה כלום ללוחם דרוזי אמיץ'. ההודעה על נפילתו בלתי נתפסת".

רפיח דרוזים מלחמת חרבות ברזל חלל צה"ל

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 5 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד