י"ח תמוז התשפ"ד
24.07.2024
בעליה לרגל לסעודיה

התפלל שחמאס ינצח - ומת מדום לב

תושב ירדני התפלל במכה בסעודיה שישראל תובס וחמאס ינצח ומת מדום לב. משרד החוץ הירדני פרסם כי לפחות שישה אזרחים ירדנים שנמצאים בסעודיה לרגל החג המוסלמי, מתו בשבת כתוצאה ממכת חום

התפלל שחמאס ינצח - ומת מדום לב
מתפללים במכה צילום: צילום מסך

התקשורת הערבית מדווחת כי טארק אל-בוסתנג'י תושב ירדני, התפלל במכה בסעודיה, וביקש ברשתות החברתיות שיתפללו שישראל תובס וחמאס ינצח, לאחר מכן הוא מת מדום לב. גולשים ערבים הפיצו את תמונת האיש לאחר מותו.

קריאות במכה נגד ישראל צילום: רשתות חברתיות

משרד החוץ הירדני פרסם כי לפחות שישה אזרחים ירדנים שנמצאים בסעודיה לרגל החג המוסלמי, מתו בשבת כתוצאה ממכת חום.

יותר מ-1.5 מיליון עולי רגל מרחבי העולם הגיעו כבר למכה ובסביבתה לחג' המוסלמי, הרשויות מצפות שהמספר יעלה על 2 מיליון השנה.

פלסטינים בעזה לא יכלו לנסוע למכה השנה בגלל סגירת מעבר רפיח בחודש מאי האחרון, אז הרחיבה ישראל את המתקפה הקרקעית בעיר רפיח שבדרום עזה על הגבול עם מצרים.

"אנחנו מתפללים עבור המוסלמים והעם שלנו, עבור כל העולם המוסלמי, במיוחד עבור העם הפלסטיני", אמר לסוכנות הידיעות AP מוחמד רפיק, צליין הודי, בדרכו לסעודיה.

הרשויות הסעודיות חששו ככל הנראה מהפגנות או קריאות נגד המלחמה במהלך העלייה לרגל בחאג'. הם אמרו שהם לא יסבלו "פוליטיזציה של העלייה לרגל".

אך רועי קייס דיווח בכאן חדשות כי מראות חריגים נראו בחג' במכה בסעודיה, עולי רגל איראנים צעקו מוות לארצות הברית ולישראל. המראות חריגים מאחר והסעודים מאוד קפדניים בהקשר של ניצול החג' להשמעת סיסמאות פוליטיות, במקרה הזה פחות.

סעודיה מכה חמאס ירדן

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 9 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד