י"ז תמוז התשפ"ד
23.07.2024
השרים תקפו

נתניהו וגלנט לא עודכנו על ההפוגה הטקטית בלחימה באזור רפיח

ראש הממשלה ושר הביטחון יואב גלנט לא עודכנו מראש בהחלטת צה"ל ומתפ"ש להכריז "הפוגה טקטית" בציר ההומניטרי באזור הלחימה ברפיח. סמוטריץ': "המטה הכללי מנותק לחלוטין מההוויה של הכוחות בשטח. הוא מסוגל להוציא הודעה כזו ביום שבו אנחנו קוברים 11 מטובי הלוחמים שלנו"

נתניהו וגלנט לא עודכנו על ההפוגה הטקטית בלחימה באזור רפיח
בנימין נתניהו ויואב גלנט צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הביטחון יואב גלנט לא עודכנו מראש בהחלטת צה"ל ומתפ"ש על "הפוגה טקטית" בציר ההומניטרי באזור הלחימה ברפיח. 

בצה״ל הבהירו כי לא מדובר בהפסקת הלחימה בדרום הרצועה, והלחימה ברפיח נמשכת. כמו כן, אין שינוי בהכנסת הסחורות לרצועה. הציר המוביל את הסחורות יהיה פתוח במהלך שעות היום בתיאום עם ארגונים בינ"ל, לשינוע הסיוע ההומניטרי בלבד.

גורם מדיני מסר הבוקר, "כשראש הממשלה שמע בבוקר את הדיווחים אודות הפסקה הומניטרית ל-11 שעות ביממה הוא פנה למזכירו הצבאי והבהיר שהדבר אינו מקובל עליו.

לאחר בירור, דווח לראש הממשלה שאין שינוי במדיניות צה"ל וכי הלחימה ברפיח נמשכת כמתוכנן".

שר האוצר בצלאל סמוטריץ' הגיב להחלטת צה"ל וכתב: "האופן שבו מנוהל המאמץ ההומניטרי ברצועת עזה, שבמסגרתו הסיוע מגיע בחלקו הגדול לידי חמאס ומסייע לו להמשיך לשלוט אזרחית ברצועה בסתירה חזיתית למטרות המלחמה, הוא רע לכל אורך החודשים האחרונים".

לדבריו, "זה היה רע קודם וזה רע עכשיו, וכבר חודשים שאני מתריע מעל כל במה שזו אחת הסיבות להתמשכות המלחמה ולכשלון האסטרטגי המהדהד שמאיים להוריד לטמיון את גבורת הלוחמים ומפקדי השטח ואת המקצועיות וההצלחות הטקטיות המדהימות שלהם. הרמטכ"ל ושר הביטחון מסרבים בתוקף כבר חצי שנה לדרך היחידה שתאפשר ניצחון והיא כיבוש הרצועה והחלת מממשל צבאי זמני בה עד להשמדה מוחלטת של חמאס, ולמרבה הצער רה"מ נתניהו או לא רוצה או לא מסוגל לכפות את זה עליהם".

שר האוצר תקף והוסיף: "ההודעה המנותקת של דו"צ הבוקר בתקשורת הזרה על "הפוגה הומניטרית" בציר אספקת הסיוע מכרם שלום לבית החולים האירופאי במרכז הרצועה לא שיקפה שום שינוי בשטח. הציר הזה קיים מתחילת המבצע ברפיח ונועד לאפשר הכנסת סיוע על ידי ארגוני בינלאומיים בהתאם לתפיסה השגויה הקיימת.

אז מה בכל זאת הבעיה עם ההודעה הזו, שאתמול עבדו חצי יום במטה הכללי ובמתפ"ש לדייק בה כל מילה, והיום חמש דקות אחרי פרסומה צה"ל נדרש לחזור בו ולהבהיר?! הבעיה היא שהמטה הכללי מנותק לחלוטין מההוויה של הכוחות בשטח. שהוא מסוגל להוציא הודעה כזו ביום שבו אנחנו קוברים 11 מטובי הלוחמים שלנו. שהוא מתעסק כל היום ביצירת לגיטימציה בינלאומית להמשך המלחמה במקום להשאיר את זה לדרג המדיני ולהתעסק בלהביא  את הניצחון. במובן הזה ההודעה הזו היא רק סמפטום. הבעיה היא שהמטה הכללי והעומד בראשו  מתעלמים לחלוטין מההשלכות של הודעה כזו, שנועדה לאזניים זרות, על האמון ועל רוח הלחימה של הלוחמים והמפקדים בשטח. הבעיה הוא שהם לא מבינים שבלי לגיטימציה בינלאומית יהיה לנו אמנם קשה מאוד להילחם, אבל בלי לגיטימציה ובלי רוח ומוטיבציה של הלוחמים בסדיר ובמילואים אין לנו שום סיכוי להילחם ולנצח.

אז מילה אחת ללוחמים ולמפקדים בשטח, אל תתייאשו חלילה. אנחנו כן חשים אתכם וכן מבינים אתכם ומגבים אתכם במאה אחוז. הרוח הבריאה והנחושה שלכם בעזרת השם תנצח. אני מבטיח לכם להמשיך להילחם על זה בכל הכח. יחד בעזרת השם ננצח!".

השר לביטחון לאומי, איתמר בן גביר הגיב להחלטה ותקף: "מי שהחליט על ״הפוגה טקטית״ לצורך מעבר הומניטרי במיוחד בשעה שטובי חיילנו נופלים בקרב הוא אוויל וכסיל שאסור לו להמשיך להיות בתפקידו. לצערי מהלך זה לא הובא בפני הקבינט והוא מנוגד להחלטותיו. הגיע הזמן לצאת מהקונספציה ולהפסיק את הגישה המטורללת וההזויה שרק מביאה עלינו עוד הרוגים ונופלים".

 

 

 

 

בנימין נתניהו יואב גלנט רפיח מלחמת חרבות ברזל

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 7 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד