ט"ז תמוז התשפ"ד
22.07.2024
בשורה חשובה לחקלאים

זה נגמר: קנס של עד 3000 שקלים לאדם שייכנס לשטח חקלאי

חיזוק האכיפה נגד פלישה לקרקע חקלאית: הקנסות המוצעים בהתאם לטיוטה שהופצה עומדים על בין 1500 שקלים - 3500 שקלים לנכנס לשטח חקלאי ובין 500 שקלים - 1500 שקלים לכל חיה שנכנסת לשטח חקלאי

זה נגמר: קנס של עד 3000 שקלים לאדם שייכנס לשטח חקלאי
אילוסטרציה צילום: pexels

סגן ראש הממשלה ושר המשפטים, יריב לוין, פרסם להערות הציבור תקנות שנועדו לחזק באופן משמעותי את האכיפה נגד מי שפולש לשטח חקלאי. זאת על ידי הפיכת עבירת הכניסה לשטח חקלאי לעבירה כלכלית. בכך תיווצר הרתעה משמעותית שתסייע בצמצום הפשיעה החקלאית על נזקיה הרבים.

תקנות העבירות המינהליות (קנס מינהלי – כניסה לשטח חקלאי) שפורסמו להערות הציבור, קובעות כי עבירות של כניסה לשטח חקלאי הן עבירות מינהליות. המשמעות היא שעבירות אלו יאכפו באמצעות הטלת קנס מינהלי על עובר העבירה, למעט במקרים בהם תובע סבור כי הנסיבות מצדיקות הגשת כתב אישום.

pexelsאילוסטרציהצילום: pexels

הקנסות המוצעים בהתאם לטיוטה שהופצה עומדים על בין 1500 שקלים - 3500 שקלים לנכנס לשטח חקלאי ובין 500 שקלים - 1500 שקלים לכל חיה שנכנסת לשטח חקלאי.

במשרד המשפטים מסבירים את המהלך: "הניסיון מלמד שקביעת עבירות כעבירות שניתן לאכוף גם בדרך מינהלית, במקרים המתאימים לכך, צפוי להפוך את האכיפה ליעילה יותר שכן היא אינה כרוכה בניהול הליך פלילי ארוך ויש בצידה סיכון כלכלי רב למפר. מדובר בכלי אכיפתי משמעותי נוסף כדי להגן על החקלאים ועל החקלאות".

חקלאות עיצום כספי משרד המשפטים

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו טרם התפרסמו תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד