י"ב תמוז התשפ"ד
18.07.2024
גאווה לפריפריה

רופא ישראלי זכה במענק מהאיחוד האירופי בסך 600.000 שקלים

כ-600,000 שקלים יוענקו לחוקר ישראלי שהצליח לפתח גישה טיפולית חדשנית לסובלים מקרון וקוליטיס. השיטה שפיתוח מעודדת את המעי לייצר ריר המגן על הרקמה מפני חיידקים ומסייע לריפוי המעי

רופא ישראלי זכה במענק מהאיחוד האירופי בסך 600.000 שקלים
אילוסטרציה צילום: unsplash

הצלחה לחוקר מצפת: ד"ר שי בל מאוניברסיטת בר-אילן זכה במענק מהאיחוד האירופי כדי להעביר לשלב הפרה- קליני טיפול חדשני בתחום מחלות המעי הדלקתיות.

150 אלף יורו (כ-600,000 שקלים) יוענקו לחוקר מהפקולטה לרפואה של אוניברסיטת בר-אילן בגליל שהצליח לפתח גישה טיפולית חדשנית לסובלים מקרון וקוליטיס

ד"ר שי בל מהפקולטה לרפואה ע"ש עזריאלי של אוניברסיטת בר-אילן בגליל, קיבל מענק ERC Proof of Concept .

מחלות מעי דלקתיות (IBD), כגון קרון וקוליטיס, הן מחלות כרוניות אשר משפיעות על 1% מהאוכלוסייה בעולם המפותח. הטיפולים המוכרים מחלישים את מערכת החיסון, מה שעלול לגרום לאירועים חמורים כגון זיהומים והתפתחות סרטן. בנוסף, מעל 50% מהחולים לא מגיבים לכל הטיפולים הקיימים.
לפני כשנתיים, והודות למענק מקדים של ERC, ד"ר בל וצוותו גילו גישה אפשרית חדשה לטיפול במחלות אלה. השיטה שפיתוח מעודדת את המעי לייצר ריר המגן על הרקמה מפני חיידקים ומסייע לריפוי המעי.

כעת, בזכות הזכיה ב-ERC Proof of Concept ניתן יהיה  לבחון את הגישה החדשנית הזו במודלים פרה-קליניים, ולקבוע האם יש לה פוטנציאל לטפל בחולים בקליניקה.

צפת האיחוד האירופי

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו טרם התפרסמו תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד