י"ב תמוז התשפ"ד
18.07.2024
גינוי נגד ההתנחלויות

ארצות הברית הטילה סנקציות על "צו 9" וארגון להב"ה

ארצות הברית הטילה סנקציות נוספות על רעות בן חיים, מקימת ארגון "צו 9" הפועל לסיכול העברת סיוע הומניטארי לרצועת עזה, ונגד ארגון להב"ה ופעילי ימין נוספים

ארצות הברית הטילה סנקציות על "צו 9" וארגון להב"ה
פעילי תנועת צו 9 בפעילות צילום: תנועת צו 9

משרד האוצר האמריקני הודיע על סנקציות נוספות נגד ישראלים, לראשונה הוטלו סנקציות על רעות בן חיים, מראשי מחאת "צו 9", אם לשמונה בת 38, תושבת נתיבות. האמריקאים כועסים שהמוחים חוסמים סיוע הומניטרי לעזה.

מלבדה הוטלו גם סנקציות על יששכר מן ועל חוות מן שבדרום הר חברון, וכן על אביעד שלמה, מהתנחלות רבבה. האמריקנים הטילו גם סנקציות על ארגון להב"ה (למניעת התבוללות) שעליו כבר הוטלו סנקציות על ידי האיחוד האירופי, וכן על חוות המוח בוואדי אל-סיק, חוות מיתרים בדרום הר חברון והחווה של נריה בהתנחלות רימונים, כך דווח באתר ווינט.

דובר משרד החוץ של ארה"ב, מתיו מילר, אמר כי "ארה"ב מודאגת מאוד מאלימות המתנחלים וחוסר היציבות בגדה המערבית. אנחנו מעודדים את ישראל לנקוט צעדים מיידים נגד גופים אלה, בהיעדרם, נמשיך בצעדים שלנו".

בתוך כך שרי החוץ של ה-G7, ארגון המדינות המתועשות, גינו את החלטת ישראל להסדיר חמישה מאחזים ביהודה ושומרון. גבעת אסף, אדוריים, שדה אפרים, אביתר וחלץ. בהצהרה שפרסמו נאמר: "תוכנית ההתנחלויות של ישראל לא עולה בקנה אחד עם המשפט הבינלאומי ומחבלת במטרה של השגת שלום".

תנועת צו 9 בתגובה לסנקציות על יו"ר התנועה, רעות בן חיים: "תנועת צו 9 פעלה במסגרת החוק, במחאה דמוקרטית של העם כולו, על כך שהסיוע מגיע ישירות לחמאס. הסנקציות שהוטלו הן התערבות אנטי דמוקרטית בתנועה אדירה של אזרחי ישראל, ביניהם משפחות חטופים ומשפחות שכולות שמתנגדים להבאת האספקה למחבלי הנוחב'ה שטבחו בנו בשביעי לאוקטובר. הסנקציות האלו הן כנגד כל אחד ואחד מאזרחי ישראל שרוצה כבר את החטופים שלנו בבית. ממשלת ישראל חייבת להגן על אזרחיה הדמוקרטיים כולם, הן בהגנה משפטית והן בהגנה בטחונית. ממשל ביידן החליט לתת פרס ליחיא סינוואר, ועל כולנו לעמוד מול הטירוף הזה".

ארגון להב"ה הגיב לסנקציות של ארה"ב: "הנשיא הסנילי והאנטישמי של ארצות הברית לא מפחיד אותנו. היום גם בארצות הברית יודעים שמדובר בנשיא לא כשיר, שמגלה גישה מתרפסת בכל תחום אפשרי ולא מבין מה נעשה סביבו. מכל מקום, צעדיו של ביידן לא ירתיעו אותנו - נמשיך לפעול ללא מורא למען הצלת בנות ישראל, למורת רוחם של ביידן ושאר שונאי ישראל".

תנועת צו 9 ארה"ב מלחמת חרבות ברזל

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 5 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד