כ' אייר התשפ"ד
28.05.2024

המשפחה הבריחה את החולה - והוא נפטר בביתו

בן 88 הגיע להתאשפז במרכז הרפואי זיו כשהוא סובל מזיהום חמור, אלא שהמשפחה הבריחה אותו מהמקום - והוא נפטר

צלם:פלאש 90
צלם:פלאש 90

חולה בן 88 מאחד הישובים בעמק החולה הובא אמש (מוצ"ש) על ידי בני משפחתו לחדר המיון במרכז הרפואי זיו בצפת, כשהוא סובל מכאבים עזים באזור הבטן.

בבדיקות שבצעו הרופאים, נתגלה כי הינו זקוק לניתוח דחוף עקב נקב במעיים הגורם לזיהום חמור. הרופאים הסבירו לבני משפחתו כי הזיהום מסכן את חיי החולה וכי ישנה חובה לביצוע הניתוח בשעות הקרובות, מאחר והחולה בסכנת חיים.

אשתו של המטופל סירבה לאפשר את הניתוח הדחוף, ואף אמרה כי היא משמשת האפוטרופוס של בעלה וההחלטה היא בידיה, והיא מסרבת לאפשר לו לעבור הניתוח. אך לא היו בידיה מסמכים להעיד על כך שהינה אכן האפוטרופוס של בעלה.

הצוות הרפואי ניסה שוב לשכנע את בני המשפחה כי מדובר בניתוח מציל חיים וכי חובה לבצעו מיידית, ובמידה ולא יבוצע ימות החולה תוך שעות ספורות. המשפחה בקשה להתייעץ ולהניח לה לבדה, לזמן מה, לשקול את הנושא.

הצוות הרפואי אכן הניח להם לשקול הנושא בשנית, וכאשר חזר הצוות הרפואי, גילה כי המשפחה עזבה את בית החולים עם המטופל, ללא אישור.

הצוות הרפואי הודיע מיד על העדרו של החולה למשטרת ישראל. במקביל פנה המרכז הרפואי זיו ללשכה המשפטית של משרד הבריאות וכן למחלקה הסוציאלית של משרד הרווחה, בכדי שיתאפשר להחזיר את החולה הנמצא בסכנת חיים לניתוח מיידי .

תוך כדי מאמצי כלל הגורמים הממשלתיים כולל המשטרה להחזיר את החולה לניתוח דחוף והכנות לפניה לבית המשפט, להורות למשפחה להביא את החולה לניתוח מיידי מציל חיים התקבלה הודעת המשטרה על פטירת המטופל בביתו.
עמק החולה רופאים משטרה זקן

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 6 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד