י"ג אייר התשפ"ד
21.05.2024

הפעילים הדביקו בלי חשבון והרכבים הוחרמו

עיריית ירושלים החרימה כלי רכב, של פעילי הליכוד, ש"ס ויחד שתלו שלטים באיזורים שלא אושרו על פי חוק

צילום: באדיבות המצלם
צילום: באדיבות המצלם

עיריית ירושלים החרימה כלי רכב, של פעילי מפלגות ש"ס, יחד והליכוד, לאחר שהפעילים תלו שלטים באיזורים שלא אושרו להם על פי חוק.

לקראת בחירות 2015 הקימה עיריית ירושלים יחידת פיקוח מיוחדת ש פועלת במסגרת פעילות הפיקוח העירוני ומטרתה ביצוע אכיפה כנגד הדבקה ותלייה בלתי חוקית של מודעות ושלטי בחירות ברחבי העיר ותפיסת רכבים המשמשים לפעילות לא חוקית זו.

עד כה כבר הוגשו כ-350 כתבי אישום כנגד המפלגות השונות בגין ביצוע העבירות, בוצעה הסרה של למעלה מ-4,500 שלטים ברחבי העיר. בנוסף נתפסו 5 כלי רכב אשר שימשו את הפעילים וישוחררו רק לאחר תשלום הערבות שנקבעה וקבלת הסדר חתום מבית המשפט. הדבקת השלטים ופיזור מנשרים באופן לא חוקי ולא מוסדר פוגעת בחזות העיר ולעיתים תוך יצירת מכשולים וסיכון התושבים.

יחד עם זאת, על מנת לאפשר לפעילים לפעול בצורה חוקית הציבה העירייה כ-50 לוחות מודעות חדשים המיועדים להדבקת ותליית שלטי תעמולת בחירות לקראת הבחירות לכנסת. הצבת מתקני השילוט החדשים אפשרה למפלגות לתלות שלטי בחירות ולהימנע מקנסות וצעדי אכיפה. כמו כן, מספר חודשים לפני הבחירות העבירה העירייה מכתב לכל ראשי המפלגות המתמודדות בבחירות הקרובות לכנסת ובו הוראות והנחיות כיצד ניתן לפעול בנושא הצבת שילוט בחירות ותעמולת בחירות בעיר ירושלים, זאת במטרה למנוע את תליית המודעות באופן לא חוקי.

בנוסף הודיעה העירייה לראשי המפלגות כי תבצע אכיפה מוגברת של תליית שלטי בחירות במקומות אסורים, שבגינה יוגשו כתבי אישום כנגד תולי השלטים והמודעות.

בעיריית ירושלים אומרים כי הם רואים חשיבות עליונה בטיפוח המרחב העירוני ובשמירה על ניקיון העיר. כמו כן, העירייה לא תאפשר פגיעה בביטחון התושבים ואיכות חייהם ועל כן עושה
מאמצים רבים על מנת למגר תופעות פסולות שכאלה.רכב שלטים בחירות כנסת ירושלים

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 6 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד