י"ג אייר התשפ"ד
21.05.2024

פרסום ראשון: הגר"א ברלנד לחסידיו "להצביע ג'"

מהפך של הרגע האחרון: מנהיג קהילת 'שובו בנים' מורה לתלמידיו וחסידיו להצביע עבור מפלגת יהדות התורה.

פרסום ראשון: הגר"א ברלנד לחסידיו "להצביע ג'"


מהפך של הרגע האחרון: ראש ישיבת שובו בנים הורה לתלמידיו להצביע למפלגת יהדות התורה.

ל'בחדרי חרדים' נודע, כי החלטתו של הרב ברלנד מגיעה לאחר שכבר הורה להצביע למפלגת יחד, אולם לאחר ששוחח עם יו"ר יהדות התורה, ח״כ יעקב ליצמן, אשר הסביר לרב את חשיבות התמיכה ביהדות התורה, הורה הרב להתגייס בכל הכוח ולסייע לרשימה.

כזכור, בשנים האחרונות נחשב ח״כ ליצמן למקורבו של הרב ברלנד ואף סייע למוסדות הישיבה בשורה ארוכה של הזדמנויות.

במכתב שמתפרסם כאן לראשונה, כותב הרב ברלנד: ״לכל אחינו בני ישראל בכל אתר ואתר בפרט היושבים בארץ ישראל. כל מי שאינו מצביע ביום שלישי הבא כמוהו כעובר על כל התרי"ג מצוות כמו שמובא בספר 'צדיק יסוד עולם' מהרבי מזוויל שלא להצביע זה יותר חמור מאוכל ביום כיפורים.

"כי כל מי שלא הולך להצביע ג' הריהו אחראי במישרים לכל האסונות והחורבנות והגזרות הנוראות שיורדות על הישיבות ובתי הכנסת וגורם במישרים לסגירתם של מאות כוללים מחוסר תקציב ולהדרדרותם של אלפי נערים ונערות מחוסר תקציב, כי ברגע שלא ננצח בבחירות יקום אדם רשע מזרע עמלק רע מעללים שיפסיק את כל התקציבים ואם אין קמח אין תורה.

"כך שכל מי שלא הולך לבחירות ומצביע ג הריהו כמשליך פצצת אטום על כל הישיבות והכוללים ובתי הכנסת ואשם במישרין לחורבן התורה בארץ ולהפקרותם של אלפי נערים ונערות בנים ובנות אשר מחוסר תקציבים נסגרים אוטומטית ישיבות סמינרים ותלמודי תורה ובתי ספר, ומה יעשו הבן והבת שלא יחטאו והכל בגלל אלה שלא הלכו להצביע ג'

"בברכת התורה הקדושה והטהורה
עבדכם הנאמן
אליעזר ברלנד".

ל'בחדרי חרדים' נודע, כי ביום רביעי שעבר אף הורה הרב ברלנד לבטל ליו"ר יחד, ח"כ אלי ישי, סיור שביקש לקיים בישיבת 'שובו בנים' בעיר העתיקה בירושלים.
ברלנד יהדות התורה הצבעה חורבן מכתב

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 27 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד