1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. בחירות 2015

הערב: האם 'יתד' ייאלץ לפרסם את מפלגת הנשים?

בשעות הקרובות יכריע בית המשפט האם 'יתד נאמן' יחוייב לפרסם מודעה מטעם מפלגתה של רות קוליאן - בזכותן
אלי שלזינגר, כ"ד אדר תשע"ה 15/03/2015 18:33

צילום: פלאש90 צילום אילוסטרציה


עו"ד יעקב וינרוט הגיש היום (א) בשם יתד נאמן בקשת רשות ערעור על החלטת בימ"ש המחוזי בלוד לחייב את העיתון לפרסם מודעת בחירות של מפלגת הנשים החרדיות "בזכותן" של רות קוליאן.

הבקשה הוגשה בסמוך לשעה 12:00 בצהרים, והשופט דרש תגובה מרות קוליאן עד השעה 18:45. עצם הבקשה לקבל את תגובתה, לא נראית מזהירה במיוחד עבור יתד נאמן. ההחלטה תתקבל ככל הנראה בשעות הקרובות.

בית המשפט המחוזי בלוד קיבל ביום שישי האחרון החלטה תקדימית המאלצת את עיתון יתד נאמן לפרסם לפחות מודעת בחירות אחת מטעם מפלגת הנשים החרדיות "ובזכותן". השופט יעקב שפסר קבע כי גם העיתון "יום ליום" יחויב לפרסם את המודעה, לאחר ששני העיתונים סירבו לעשות זאת עד כה.

"מדובר במודעה בעלת אופי ציבורי המיועדת בעיקרה לנשים מהמגזר החרדי, ושיש בפרסומה חשיבות ציבורית לא מבוטלת, ואולי אף מוגברת נוכח איסור הפליה ועקרון השוויון בבחירות", קבע השופט שפסר ביום שישי. "אני מתקשה לקבל את הטענה לפיה עיתון חדשותי הסוקר את מערכת הבחירות ובכלל זה מציין קיומן של מפלגות שונות, שבמובהק אינן מצויות במסגרת הקו ההשקפתי של העיתון, עלול לפגוע ברגשות קוראיו על ידי פרסום מודעה של מפלגת הנשים החרדיות".

"ערכים אינם מוחלטים, כידוע, ולעיתים, משקיים מתח ביניהם, ייסוג האחד מפני האחר... ייסוגו במקרים מסוימים חופש ההתקשרות והקניין של בעלי עסקים פרטיים אל מול עקרון השוויון... פרסום המידע הרלוונטי לקהל הבוחרים לקראת הבחירות מהווה אמצעי חיוני להבטחת הליך דמוקרטי תקין".

העותרת, רות קליאן, שמגובה על ידי המרכז לקידום מעמד האשה ע"ש רקמן, פנתה תחילה לוועדת הבחירות המרכזית אך נדחתה. היא התבססה בתביעתה על עקרון שוויון הבחירות ואיסור ההפליה. הרשימה כבר קיבלה מהעיתונים הצעת מחיר, אולם לאחר שכבר הועברה המודעה, סורב הפרסום.


עוד בנושא:

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. חברים זה רק ספורט...  

  מויישלה

 2. שיפרסמו את המודעה ויציינו לידה כי אולצו לכך ע"י הערכאות.  

  מיכאל

 3. פתרון מצוין ליתד נאמן - כנסו  

  מנשה

 4. מה הבעיה שיפרסמו .. עם גופן מס 5 שיצטרכו לקרא רק עם זכוכית מגדלת רק החצופות יכלו לקרא  (ל”ת)

  יפית

 5. הגיע הזמן שיתד ידע שיש בית משפט גם לצדדים נגדו  (ל”ת)

  אלי מגיד

;