1. עמוד הבית
 2. דעות
 3. טור אורח

ברית הדחויים: על החרדים והדתיים להקים חזית

לחשבון נפש יהיה די והותר זמן, כעת חובה להתאחד במהירות מול נתניהו, כדי למנוע בגידה נוספת שלו • טור שבועי
עו''ד יצחק שינפלד, כ"ט אדר תשע"ה 20/03/2015 09:45

דעות בשישי (1)


הבוקר שאחרי: החרדים - יהדות התורה וש״ס - במינוס 5. הדתיים - הבית היהודי - במינוס 4. סה״כ המנדטים של המפלגות הדתיות חרדיות 8+7+6 =21. ו...120.000 קולות של יחד. לעומת הקדנציה שעברה, אז היו 12+11+7=30. ועוד 100.000 קולות של הרב אמנון יצחק והרב אמסלם.

עוד תגיע העת לחשבון נפש! חשבון נפש עושים במתינות, בכובד ראש. כשמלוא הנתונים והמספרים ידועים. לפי פילוח מדויק. היכן כשלנו? היכן הצלחנו? מה ניתן לשפר.

בינתיים, מרכיבים קואליציה. חייבים להתעשת ולהשיג את המקסימום. לפעמים, המועט מחזיק את המרובה. ״מעט בקואליציה עדיף על הרבה באופוזיציה״, ואידך זיל גמור.

בנימין נתניהו כבר הוכיח שהוא מסוכן. להצהרותיו, הבטחותיו, יש מסורת של אי קיום. בקדנציה הקודמת ״ברית האחים״ של בנט-לפיד טרפה את הקלפים! הפעם ברית כחלון-ליברמן יכולה לשנות את המפה!

חובת השעה ״ברית הדחויים״. בנט-דרעי-ליצמן-גפני. התקשורת תתקוף. השמאל לא יאהב את זה. זה כבר לא משנה ולא קובע. העם לא משתף איתם פעולה, זאת כבר עובדה. בנימין נתניהו אנוס על פי הדיבור יאלץ לשתף פעולה, נציל אותו ואת הימין מעצמו! לנו יתברר, ששילוב ידיים עדיף על מספר המנדטים.

אסור לנו לתת לזמן להגרר, לאופציות להתפתח. לאפשר לאיווט לרקום מזימות. ברית דתית-חרדית מיידית, תחשק את השורות, תקבע את העובדות, תחזק את הכוחות, תיצור את המציאות. זה יהיה ״הפסד״ שכולו ניצחון. נהיה בריח התיכון והמסד של ממשלה בעלת אורינטציה מסורתית, חברתית, לאומית, שתדאג לחלש ותעמיד את האליטות במקומם הראוי. ממשלה שתוכל לשנות ולהחזיר את השלטון להמונים ולעם. דמוקרטיה במיטבה. מי שלא מתאים לו: שיפנה לנוני מוזס.

עוד יהיה זמן ללקק את הפצעים. לבחון לקחים. להסיק מסקנות. בינתיים מעשים ודחוף. בנימין נתניהו מבין רק כוח. נתניהו אולי קמפיונר גדול! קוסם! אבל: לחיץ, פחיד, מזיע בקלות. התייצבות דתית-חרדית מאוחדת, תכריע את הכף וכבר בהתחלה.

על הבית היהודי, ש״ס, יהדות התורה, להסתדר ביניהם על הדרישות הפרסונליות. מי, היכן וכמה. לוותר על אגו וכבוד. להקים צוות מו״מ אחד. להגיש מסמך דרישות אחיד. קווי יסוד משותפים תואמים. לא לנהל מו״מ עצמאי, לא לנסות לחטוף! על היחיד לוותר למען ״היחד״. חזית אחידה חובה, זה יהיה הפסד שכולו ניצחון. הלוואי.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. הלוואי! ימות המשיח!  (ל”ת)

  שרה

 2. אז אתה מציע שנקים ברית עם מי שתמכו בחוק להוצאת הבחורים מהישיבות?  (ל”ת)


  • אם נלך ביחד איתם הם לא יתמכו בלהוציא בחורים מישיבות-יש חרדלים שגם לא מתגייסים בגלל לימוד תורה 

   דוד-הצבעתי ג

 3. מהר ככל האפשר. בנפשנו הדבר.  

  ר׳ איד

  • לקקן (ל”ת)


 4. הרב שיינפלד במיטבו  

  אורן

 5. ברית דתית-חרדית מיידית,לתמיד לא רק לבחירות...  


 6. לכל מצביעי יחד - כנסו  

  יהודי חרד

 7. אני נהנה כל פעם מחדש לקרוא את הניתוח הפרשנות והמסקנות שאתה מעלה כאן  (ל”ת)

  בני ברקי

 8. ברית רק עם הערבים.  

  שריר

  • מתוסבך לגמרי. ציונים רק בציון. 

   יפה יוסף

  • ברית רק עם הנאצים והערבים 

   מה פתאום

 9. ניבא ולא ידע מה ניבא  

  מוצאי שבת

 10. שוויון זו מילת המפתח לניצחון תמיד.  

  יפה יוסף

 11. קריינא דאגרתא איהו ליהווי פרוונקא  

  יהודי