י"ט אייר התשפ"ד
27.05.2024

לקראת מעמד ה'עלייה לרגל' בארנה - היערכות שיא

ב'אל המעיין' שוקדים על אירוע שמחת החג המרכזי שרובו ככולו יוקדש להופעות מוזיקליות מלאות של גדולי הזמר המזרחי

לקראת מעמד ה'עלייה לרגל' בארנה - היערכות שיא


תנועת 'אל המעיין' בהיערכות שיא לקראת עצרת העלייה לרגל ההמונית שתתקיים בחול המועד פסח, באצטדיון ארנה בירושלים. בשעות אלה, בעוד כולם עסוקים בהכנות לחג ובמירוק הבית, נמצא צוות ההפקה של האירוע באולם הארנה בירושלים כדי לסדר את המקומות להמונים הצפויים להגיע בחג. במקביל, שוקדים מנהלי אל המעיין על הזמנת גדולי הרבנים ועל מערך ההיסעים ההמוני שיגיע מכל רחבי הארץ.

מהמארגנים נודע, כי הכנס יישא אופי חגיגי ומוזיקלי כיאה לשמחת חג החירות. לשם כך הוזמנו אל האירוע מיטב אמני הזמר המזרחי שיופיעו על במה אחת: חיים ישראל, בני אלבז, יניב בן משיח ומידד טסה. "הזמרים יתנו הופעות מלאות וארוכות והם יהוו את לב האירוע", מדגישים בוועדה המכינה. "זו תהיה שמחת חג אמיתית לציבור הספרדי שיגיע בהמוניו מכל רחבי הארץ לשמוח ולהתברך".

אירוע 'הקבלת פני רבו' הוא תחייתה של מסורת ארוכת שנים בציבור הספרדי. בשנים עברו, בימי תפארתה של תנועת 'אל המעיין' כינוסי החג היו מתקיימים בגן סאקר או באצטדיון בגבעת רם כדי להכיל את ההמונים שהיו עולים לרגל לירושלים מכל קצות הארץ. מדובר באלפי משפחות שהיו מגיעות בהרכב מלא באוטובוסים מאורגנים, למסלול מיוחד בירושלים. תחילה אל הכותל המערבי לתפילת ברכת כהנים, לאחר מכן נוסעים להתפלל בקבר רחל, ואחר כך היו מגיעים לעצרת החגיגית בראשות הגר"ע יוסף, שהיה מאציל בברכתו על ההמונים.

השנה, החליט אריה דרעי להחזיר עטרה ליושנה ולהחיות את מעמד 'הקבלת פני רבו' באותה מתכונת מסורתית, זאת בסיוע נציגי ופעילי תנועת 'אל המעיין' המפעילים הסעות מאורגנות מכל רחבי הארץ. גם הפעם יגיעו ההמונים על משפחותיהם ביום ראשון ט"ז בניסן, א' דחוה"מ פסח לירושלים, לתפילה בכותל המערבי ולקבר רחל, ובשעה 13:30 יפתחו השערים של היכל הספורט החדש ה'ארנה' בשכונת מלחמה בבירה. האולם הזה נבחר בשל האפשרות להסדיר בו הפרדה מלאה בין נשים לגברים.

על בימת הכבוד המפוארת ישבו כ-150 רבנים, שמנה וסלתה של יהדות ספרד, בראשם מועצת חכמי התורה בנשיאות חכם שלום הכהן והראש"ל רבי יצחק יוסף, רבני ערים, דיינים, ועוד רבנים גדולים נוספים שמעולם לא השתתפו בעצרות אלו. בשיא האירוע יאציל נשיא המועצת חכם שלום הכהן מברכתו, ברכת כהן, על ההמונים כפי שעשה בשעתו הגר"ע יוסף זיע"א.

רכזי 'אל המעיין' מדווחים, כי ההיענות בציבור לעצרת עצומה, ורבים משומעי השיעורים של 'אל המעיין' ברחבי הארץ, חברי המועדוניות ומגידי השיעורים כבר הבטיחו את מקומם על האוטובוסים העולים לירושלים ביום חול המועד הראשון של החג. מהוועדה המכינה מבקשים מהציבור להישמע להוראות הסדרנים במקום.
אל המעיין ארנה שס מעמד קבלת פני רבו

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 14 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד