י"ד אייר התשפ"ד
22.05.2024

צפו: ברכבת הקלה מכרו את החמץ לרב הראשי

לקראת חג הפסח נשלמות ההכנות ברכבת הקלה • ראשי הרכבת מכרו את החמץ מכל המתקנים באמצעות הרב הראשי לישראל הגר"ד לאו

צפו: ברכבת הקלה מכרו את החמץ לרב הראשי


לקראת חג הפסח מכרה הנהלת הרכבת הקלה את החמץ. השבוע נפגשו ראשי הרכבת הקלה עם הרב הראשי לישראל הרה"ג דוד לאו בלשכתו בירושלים ומכרו באמצעותו את החמץ של הרכבת הקלה.

במעמד השתתפו מנכ"ל הרכבת הקלה מר ירון רביד, מנהל השיווק ודובר הרכבת הקלה מר עוזאל ותיק ומר ערן שכטמן - מנכ"ל קונקס ירושלים, החברה המפעילה את הרכבת הקלה.

ראשי הרכבת הקלה ביקשו למכור את החמץ ממתקני הרכבת הקלה במרכז הראשי "הדיפו" כמו גם בשאר מתקני הרכבת. לאחר עריכת השטר כנהוג, נמכר החמץ לנכרי.

ראשי הרכבת הקלה עדכנו במהלך פגישתם עם הרב הראשי על הפעילות המרשימה שעושה הרכבת כשכיום משתמשים ברכבת הקלה למעלה מ-140 אלף נוסעים מידי יום שנהנים מנסיעה שקטה ובטוחה כאשר הרכבת הקלה משמשת למעשה ככלי התחבורה המרכזי בבירה. לשאלת הרב התייחסו ראשי הרכבת לתוכניות הפיתוח והארכות הקו המתוכננות לשכונות הנוספות ולביה"ח הדסה עין כרם.

הרב הראשי לישראל הרה"ג דוד לאו התייחס למבצע של הרכבת הקלה למניעת התחמקות מתשלום ואמר: "אנחנו מתקרבים לפרשת 'קדושים תהיו', להיות קדושים זה גם בדברים הקטנים והיומיומיים. 'לא תגנוב' מדבר לא רק על המעשה אלא גם על התוצאה, חשוב שהציבור יבין שנסיעה ברכבת הקלה ללא תיקוף למעשה גורעת מהתשלום לזכיינית הרכבת ובשל מנגנון התשלומים לא ניתן גם להשלים תשלום שכזה בדיעבד. על כן ראוי כי כל אדם ידקדק במעשיו מראש ויוודא כי הוא משלם ומתקף כרטיסו כנדרש".

לקראת חג הפסח נערכים ברכבת הקלה לקראת גל המבקרים שצפוי להיות בבירה במהלך ימי חול המועד ולקראת ברכת הכהנים, וברכבת מתכוונים להעצים את הפעילות ולהגביר את תדירות הרכבות על מנת לעמוד בביקושים הגואים.

מנכ"ל הרכבת הקלה מר ירון רביד: "לקראת חג הפסח אנו נערכים לשיא נוסף של נוסעים שיעלו לרגל לירושלים ויתניידו בעיר באמצעות הרכבת הקלה. אנו עושים מאמץ להבטיח שגרת נסיעות שקטה ובטוחה בתדירות גבוהה. כמנהגנו מידי ערב פסח הגענו ללשכתו של הרב הראשי לישראל, ששוכנת לא הרחק ממסילות הרכבת, ומכרנו באמצעותו את החמץ כנהוג".רכבת קלה חמץ מכירה גלריה רבנים

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו טרם התפרסמו תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד