י"ב אייר התשפ"ד
20.05.2024

50% מהאמריקאים נגד יחסו של אובמה לנתניהו

סקר חדש של "וושינגטון פוסט ו-ABC מצא גם כי תמיכת האזרחים האמריקאים במדינה פלסטינית - בשפל

  • י"ב ניסן התשע"ה
הבית הלבן
הבית הלבן


סקר חדש של "וושינגטון פוסט" ורשת ABC העלה, כי 44% מהאמריקאים אינם מרוצים מהדרך שבה מנהל ראש הממשלה, בנימין נתניהו, את יחסי ישראל עם ארה"ב. 37% הביעו שביעות רצון.

אך הסקר מצא גם, ש-50% מהאמריקאים מסתייגים מהדרך שבה מנהל נשיאם, ברק אובמה, את יחסי ארה"ב עם ישראל. רק 38% מרוצים מהתנהלות אובמה מול ישראל.

במקביל מראה הסקר, שתמיכת האמריקאים בהקמת מדינה פלסטינית נמצאת ברמת שפל. בתשובה על שאלה, 'האם אתה תומך בהקמת מדינה פלסטינית עצמאית בגדה המערבית וברצועת עזה, או מתנגד לה", השיבו 39% שהם תומכים ו-36% אמרו שהם מתנגדים למדינה כזו. שיעור התמיכה הוא הנמוך ביותר מאז 1998, השנה שבה החלו "וושינגטון פוסט" ו-ABC להציג שאלה כזו. לדוגמה, ב-2003, היה שיעור התומכים במדינה הפלסטינית 58%. הפער בין תומכים במדינה פלסטינית למתנגדיה בסקר החדש – 3% - הוא הנמוך ביותר מאז אותה שנה.

פילוח של המדגם לפי שייכות מפלגתית העלה כי 33% מהדמוקרטים ו-50% מהרפובליקנים מתנגדים למדינה פלסטינית. 41% מהדמוקרטים ו-31% מהרפובליקנים תומכים במדינה כזו.

הסקר מצא עוד, שרוב האמריקאים תומכים בהסכם פוטנציאלי עם איראן. השאלה היתה: 'האם תתמוך בהסכם עם איראן, שיסיר את הסנקציות הכלכליות המשמעותיות מעל מדינה זו תמורת הגבלות שתטיל איראן על תכנית הגרעינית שלה, באופן שיקשה עליה לייצר נשק גרעיני, או שתתנגד להסכם כזה"? 59% מהנשאלים אמרו, שהם יתמכו בהסכם כזה, ו-31% הביעו הסתייגות ממנו.

באופן פרדוקסלי, אמרו 59% מהנשאלים שהם אינם בטוחים שהסכם ימנע מאיראן פיתוח נשק גרעיני; 37% אמרו, שהם בטוחים שהסכם אכן יגשים את מטרתו.
ישראל ארהב שפל יחסים אמריקה

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו טרם התפרסמו תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד