1. עמוד הבית
  2. בחצרות
  3. בחצרות חסידים

ערב פסח: הושב ספר יהודי היסטורי שנגנב מפראג

ספר הקהילות היהודיות של קהילה יהודית בצ'כיה נגנב לפני 8 שנים מבית כנסת בפראג, ואותר הבוקר על ידי לה"ב
אלי שלזינגר, י"ב ניסן תשע"ה 01/04/2015 16:24

משטרה משטרה


אגף החקירות והמודיעין - להב 433 יאח"ה איתר הבוקר (ד) ספר עתיק בעל משמעות יהודית והיסטורית שנגנב על פי החשד בשנת 2007 מהמוזיאון היהודי בפראג. כמו כן עוכבו חשודים במעורבות בפרשה.

ספר הקהילות היהודיות של קהילה יהודית בצ'כיה, נכתב בין השנים 1835-1860, ונגנב על פי החשד לפני 8 שנים בי"א שבט תשס"ז מבית כנסת ששייך למשרדי המוזיאון היהודי בפראג.

במסגרת שיתוף הפעולה בין רשויות האכיפה ובסיוע חטיבת המודיעין משטרת ישראל, ביצעה להב 433 יאח"ה פעולות חקירה לאיתור הספר והחשודים בגניבתו, לאחר שרשויות צ'כיה פנו בבקשה לסיוע לאור חשד כי המעורבים לכאורה בגניבתו מתגוררים בישראל.

מאז קבלת הבקשה בוצעו פעולות חקירה ולאחרונה, לאור מידע הנוגע לנסיונות מכירה אינטרנטית של הספר, חודשו המאמצים לאיתורו.הבוקר, הגיעו שוטרי להב 433 יאח"ה לביתו של מנהל "בית מכירות" מקוון של פריטי "יודאיקה" בפתח תקווה ואיתרו את הספר, שערכו ההיסטורי והדתי לא יסולא בפז וערכו הכספי מוערך בכ-550,000 קרונות צ'כיות, קרי כ-20,000 יורו.

היחידה עיכבה לחקירה את מנהל "בית המכירות" אשר הציע את הספר למכירה וכן 4 חשודים שעל פי החשד היו מעורבים בגניבתו או בסחר בו. כמו כן ערכה היחידה חיפושים בבתי החשודים.

בתום חקירתם ישוחררו החשודים לבתיהם בתנאים מגבילים. בהמשך ייגבו עדויות ממעורבים וייתכנו עיכובים/מעצרים נוספים.

החקירה הגלויה בראשיתה, אולם למותר לציין כי מיד לכשיתאפשר הדבר יוחזר הספר לבעליו - המוזיאון היהודי בפראג.

צילום: חטיבת דובר המשטרה


הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;