י"ז אייר התשפ"ד
25.05.2024

הלם ברעננה: שמד בשבת - בחסות בית המשפט

עיריית רעננה תגיש היום ערעור לבג"ץ, בבקשה לאסור על המיסיונרים לקיים את אירוע השמד במרכז הספורט העירוני

הלם ברעננה: שמד בשבת - בחסות בית המשפט


בית המשפט המחוזי בלוד קיבל אמש (רביעי) את ערעור כת 'עדי השם' לאפשר לה לערוך בעיצומה של שבת-קודש הקרובה, שבת פרשת אמור, אירוע שמד ענק במרכז הספורט ברעננה.

כזכור, קבעו המיסיונרים מלכתחילה שתי תאריכים לאירוע. האירוע שאמור היה להיערך לפני שבועיים בוטל על ידי העירייה וגם עתירה של המיסיונרים לבית המשפט לא הצליחה למנוע את הביטול. אתמול עתרו שוב המיסיונרים לבית המשפט המחוזי בלוד כדי שזה יחייב את העירייה והעומד בראשה, ראש העיר זאב ביילסקי, להתיר את קיומו של האירוע השני שאמור להתקיים בשבת הקרובה.

למגינת לב כולם, בתום הדיון אתמול הודיעה השופטת כי היא מחייבת את העירייה לאשר את קיומו של אירוע השמד בשבת הקרובה במרכז הספורט העירוני ברעננה.

בתום התכנסות חירום שקיימו נציגי העירייה בראשות ראש העיר זאב ביילסקי ובהשתתפות הסיעה הדתית, הליכוד וסיעות נוספות, הוחלט על דעת כולם לערער מידית בבג"ץ על ההחלטה האומללה של בית המשפט המחוזי בלוד, בתקווה שבג"ץ יהפוך את ההחלטה ויאסור על המיסיונרים לערוך את אירוע השמד בשבת הקרובה.

סגן ראש העיר חיים גולדמן אמר כי הוא כואב את החלטת בית המשפט המחוזי בלוד "חבל שבית המשפט בחר להתעלם מרגשות אלפי תושבי רעננה והעדיף להזדהות עם כת עדי השם המסוכנת".

אלי כהן יו"ר הסיעה הדתית ברעננה אמר, כי לא מדובר רק בפגיעה ברגשות הציבור הדתי, אלא בכלל הציבור בעיר שכולו באופן גורף עומד איתן נגד קיום האירוע המסיונרי,

לקראת החלטת הבג"ץ הצפויה אומר היועץ המשפטי של יד לאחים עו"ד משה מורגנשטרן, כי "למרות שבישראל כת עדי השם לא הוצאה מחוץ לחוק, אני סבור שבית המשפט העליון בבואו להכריע בשאלה זו עליו להתחשב בכך שמדינות נאורות רבות בעולם, כגון צרפת וגרמניה, הוציאו את הכת מחוץ לחוק". לדבריו, לנתון חשוב זה יש לצרף את העובדה שהאירוע המיסיונרי המתוכנן פוגע קשות ברגשותיהם של המוני תושבים בעיר החשים זעזוע ושאט נפש כלפיו. עו"ד מורגנשטרן הביע תקווה בשם יד לאחים כי בג"ץ יקבל את הערעור ויורה על ביטולו המיידי של אירוע השמד.

בד בבד, נמסר מיד לאחים כי במידה וח"ו יאפשר בית המשפט העליון את אירוע השמד בשבת הקרובה, תיערך תפילת מוסף המונית של התושבים, בסיועו של יו"ר המועצה הדתית אריה פרידמן, ובריכוזו של איש יד לאחים הרב בנימין וולקן, ברחובה של עיר - מול מרכז הספורט, בעת קיום האירוע.

בתוך כך, פרסם בימים אלו רב העיר, הגר"י פרץ, איגרת מיוחדת בכתב ידו בה הוא מודה ליד לאחים על הובלת המערכה בנושא כאוב זה. "אנו תפילה לה' יתברך", כותב הרב מתמצית דם לבו "שהתכנית הזדונית לא תצא לפועל. יהודים לאורך כל הגלות הארוכה מסרו נפשם על קידוש ה' כדי לא להמיר את דתם. אוי לנו לבושה הנוראה שכאן בארץ הקודש מעבירים יהודים על דתם", כותב הגר"י פרץ.

מכתב רבה הראשי של רעננה, הגר"י פרץ שליט"א


עדי השם נצרות הטבלה הרב פרץ חילול שבת

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 3 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד