י"ב תמוז התשפ"ד
18.07.2024

יש קואליציה: הבית היהודי חתמו על ההסכם

זה היה נראה חסר סיכוי, אך הבוקר חתמו הבית היהודי והליכוד על הסכם קואליציוני. חלק מהסעיפים: חינוך, שכר חיילים, חוק עמותות, מיגון ביו"ש ועוד

יש קואליציה: הבית היהודי חתמו על ההסכם


הבוקר (חמישי) חתמו אנשי 'הבית היהודי' על ההסכם הקואליציוני עם הליכוד, זאת לאחר שאמש, שעה קלה לפני חצות, הודיעו ראש הממשלה בנימין נתניהו ויו"ר 'הבית היהודי', השר נפתלי בנט, כי הם מצטרפים לממשלה.
החתימה התמהמה זמן רב, מאחר והניתוק בין שתי המפלגות גרם להתארכות כתיבת הסעיפים וההגעה להבנות. יתר המפלגות, יש לציין, חתמו מוקדם יותר משום שההסכם ביניהן נסגר זמן רב קודם לכן.

לפי ההסכם הקואליציוני, 'הבית היהודי' יקבלו את תפקידי שר החינוך והתפוצות, וחבר קבינט ליו"ר המפלגה בנט. שרת המשפטים, יו"ר ועדת שרים לחקיקה וחברת הקבינט - לאילת שקד, שר החקלאות עם החטיבה להתיישבות לאורי אריאל, וכן את יו"ר ועדת החוקה, וסגן שר הביטחון עם האחריות על המנהל האזרחי.

בין הסיכומים עם הבית היהודי: הגדלת תקציב החינוך ב-630 מיליון ש״ח, הקצאת מיליארד ש״ח להעלאת שכר החיילים בשנה השלישית, הגדלת תקציב האוניברסיטה באריאל, העברת חוק העמותות, תיקונים להגשת מוגבלויות במוסדות החינוך, מיגון הסעות ביו״ש, וחיזוק הגרעינים המשימתיים בפריפריה.

שרת המשפטים המיועדת אילת שקד אמרה הבוקר לאחר החתימה : ״אחרי לילה בלי שינה סיימנו את ההסכם הקואליציוני עם הליכוד בדרך לממשלה חדשה. הולכים לעבוד״.
בליכוד מסרו הבוקר: הליכוד והבית היהודי חתמו על ההסכם הקואליציוני. יו״ר הקואליציה זאב אלקין ועו״ד דוד שימרון שחתמו מטעם הליכוד, בירכו על השלמת מלאכת הרכבת הקואליציה בראשות נתניהו ואיחלו הצלחה לכל מרכיביה.
הבית היהודי אילת שקד ליכוד שרת משפטים קואליציה

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 1 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד