1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. החרדים

ביקור פתע: שני משגיחי כשרות פוטרו בירושלים

יוזמה של רב העיר הגר"א שטרן לעריכת ביקורי פתע במסעדות יצאה לדרך, וכבר נתפסו שני משגיחים שחרגו מתפקידם
אבי שיף, ג' סיון תשע"ה 21/05/2015 14:21

הגר"א שטרן הגר"א שטרן


רבנות ירושלים יוצאת לביקורי פתע: יו"ר המועצה הדתית יהושע ישי ורבני העיר הגר"א שטרן והגרש"מ עמאר החלו לערוך ביקורי פתע במסעדות ובתי עסק כדי לבדוק את עבודת המשגיחים, זאת במטרה להעלות את אמון הציבור במערכת הכשרות. שני משגיחים שלא נמצאו בעסק, הושהו.

היוזמה להתחיל בביקורי פתע נולדה בפגישה שנערכה בין רבני העיר של ירושלים ליו"ר המועצה הדתית יהושע ישי. לדבריהם, מטרת הבדיקות היא הרצון לשמור על אמון הציבור במערכת הכשרות אשר רואה ברבנות מהדרין ירושלים את רמת הכשרות המהודרת ביותר.

"כחלק מהניסיונות שאנו עושים לשפר את רמת הכשרות הגיעו לרבנות העיר ירושלים תלונות על כך שלעיתים לא תמיד המשגיח נמצא בבית העסק" מסביר רב העיר הגר"א שטרן.

"במקביל יש לנו את הרצון כרבנות להגיע לקראת הציבור ולהיות קשובים לבעלי העסקים על מנת לבדוק ללא הודעה מראש את המצב האמיתי בבתי העסק ולקבל את התמונה האמתית שלא הוכנה מראש עבורנו" אומר הרב שטרן.

במהלך הסיור שנעשה באחרונה גילה הרב שטרן כי בשני מסעדות המשגיח חרג מתפקידו ולא היה בבית העסק. בעקבות המקרה הורה הרב שטרן על העברת שני המשגיחים מתפקידם. ברבנות ירושלים מקווים כי פעולה זאת תיצור הרתעה בקרב שאר המשגיחים על מנת שלא יחרגו מתפקידם.

לדברי יו"ר המועצה הדתית יהושע ישי אמון הציבור הוא הדבר החשוב ביותר לרבנות ירושלים ועל כך נמשיך לשמור מכל משמר. "בשנים האחרונות עשינו מאמץ גדול על מנת לשפר את מערכי הכשרות, לחסוך בעלויות יבוא מקבילות ושפר מה שניתן כדי להוזיל את המחיר לצרכן. בשל כך כל הפרה מבחינתנו של עבודת המשגיח תחשב לקו אדום.

"כמו כל חברה גם אנחנו אמונים על בדיקות פנימיות ולשמחתי שני המקרים הללו היו חריגים, אולם בכוונתנו להמשיך לערוך ביקורות פתע על מנת להוכיח לציבור כי רבנות ירושלים ראויה לאמון שהוא נותן בה".
הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. חרדים לא יאכלו רבנות. נקודה.  (ל”ת)

  לא יעזור לכם

 2. הכשרות על הנייר בלבד  

  חיחיים

 3. מוצאים אותם מדלת אחת יכנסו מדלת אחרת  (ל”ת)

  נחמן

 4. האם מדובר במיסעדות מהדרין?  (ל”ת)

  דורה

 5. יפה - אבל איפה הרבנות היתה עד שנבחרו הרבנים הנוכחיים?  (ל”ת)

  זלמן

  • זו התשובה 


 6. אין חדש תחת השמש  

  י.ב. שזר

 7. השגחה  


 8. שחיתות  

  אחד שיודע

 9. כשרות  

  י.ב. שזר

 10. חוצפה!!! הם החלו לבדוק נוכחות האברכים וממשיכים בבדיקות של משגיחים. על פי המקובל הרישום הוא החשוב ולא הנוכחות!!!  (ל”ת)

  מיכה

 11. פוטרו או הושעו?  

  אלי

;