י' אייר התשפ"ד
18.05.2024

אור ירוק יוצאת בקריאה להפחית את תופעת תאונות החצר

מתנדבי "אור ירוק" בחברה הערבית בקריאה לח"כים הערבים ולראשי הרשויות המקומיות הערביות: עזרו להפחית את תופעת תאונות החצר במגזר הערבי

אור ירוק יוצאת בקריאה להפחית את תופעת תאונות החצרקבוצות נוער "אור ירוק" יחד עם בנות השירות האזרחי ומתנדבים נוספים של אור ירוק בחברה הערבית, החליטו להילחם באחת מהתופעות הקשות ביותר בבטיחות בדרכים בחברה הערבית – תאונות החצר. לשם כך, הקימו חברי הקבוצות דוכנים הסברה והחתמה ב- 31 מרכזי יישובים ומוסדות חינוך במגזר הערבי, בהם חשפו את התושבים לממדי התופעה ולצעדים שיש לבצע בכדי לצמצם אותה.

במסגרת הפעילות, החתימו המתנדבים מאות תושבי החברה הערבית על עצומה הקוראת לשנות את המציאות המרה ולהפחית את מספר תאונות החצר. העצומות הועברו בין היתר לראשי הרשויות ג'ת, דבוריה, דיר חנא, דלית אל כרמל, חורה, זמר, נחף, עראבה, ערערה, סחנין, נצרת, מג'ד אל כרום, רהט, ריינה, שפרעם, טייבה, טמרה, אום אל פאחם, אבו גוש, כפר קנא, כפר קאסם ועוד. בנוסף הועברו העצומות לחברי כנסת מהחברה הערבית במטרה שאלו ישפיעו ויפעלו למען הפחתת תאונות החצר.

חברי הקבוצות מציעים במכתב כמה פעולות בכדי להפחית את מספרם של תאונות אלו. ראשית, להגביר את פעילויות ההסברה בנושא באמצעות מערכת החינוך, אנשי דת, פעולות שיווקיות כמו דוכני הסברה ועלונים והדרכות הורים ונהגים. בנוסף, לשפר את התשתיות: לסדר חנייה לכלי רכב כבדים וכן להכין תשתיות חניה לבתים פרטיים. הפעולה האחרונה שמציעים חברי הקבוצות היא לעודד את תושבי היישוב להתקין חיישני נסיעה לאחור ברכביהם.

תופעת תאונות החצר בקרב המגזר הערבי בישראל, גבתה מהחברה הישראלית בכלל ומהמגזר הערבי בפרט, את חייהם של 45 פעוטות בגילאי 0-4 בשנים 2010-2014. התאונות מתרחשות בסביבת הבית, בשטחים שמשמשים גם לחניית רכב וגם למשחק. אחד המאפיינים של תאונות חצר הוא מעורבות של כלי רכב כבדים, בשל שדה הראייה המוגבל וריבוי ה"שטחים המתים".

עמותת "אור ירוק": "משרד התחבורה והרשויות המקומיות חייבים להקדיש מאמץ והשקעה כדי לטפל באופן דחוף ומעמיק בגורמי הסיכון לתאונות חצר בחברה הערבית. זאת, בין היתר באמצעות חינוך והסברה ממוקדת לילדים ולמשפחותיהם במגזר, אכיפה מוגברת בתוך היישובים הערביים, וטיפול מקיף בבעיית התשתיות הלקויות, המוכרת כבר שנים ובכל זאת אינה מטופלת כראוי".
אור ירוק תנועה משטרה פעילות

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו טרם התפרסמו תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד