1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. אקטואליה

הגר"ש רבינוביץ': "אפעל נגד חילול קבר דוד"

רב הכותל והמקומות הקדושים ל'בחדרי חרדים': "אני מתנגד לכל פעולה שפוגעת בקדושת מקום קברו של דוד המלך"
אבי שיף, י"ג סיון תשע"ה 31/05/2015 18:30

יונתן זינדל, פלאש 90 יונתן זינדל, פלאש 90


המאבק על קבר דוד צובר תאוצה, בעקבות אירועי הבוקר (א) בהם ניסו מאות מתפללים למנוע את כניסת הנוצרים לקיום טקס באולם המכונה אולם 'הסעודה האחרונה', המתפללים הצהירו ל'בחדרי חרדים' כי הם "מתכוונים למנוע בגופם את כניסת הנוצרים למתחם הקדוש". אך בסופו של דבר התקיים הטקס מאוחר מהמתוכנן.

לפי ההסכם בין מדינת ישראל לראשי העדה הנוצרית בירושלים, שראשיתו עוד בשנות הקמת המדינה ונחתם שוב ב-2001, הנוצרים יוכלו להתפלל בחדר 'הסעודה האחרונה' הסמוך למתחם קבר דוד, כ-3 פעמים בשנה.

בעקבות האירועים, נמסר מלשכת רב הכותל והמקומות הקדושים, הרה"ג שמואל רבינוביץ, ל'בחדרי חרדים', כי "הרב מתנגד לכל פעולה שפוגעת בקדושת מקום קברו של דוד המלך, ועושה ככל שביכולתו נגד הכנסת קטורת לאתר הקדוש. הרב מקווה שאכן הפעילות תשא פרי".

גורמים ב'מרכז הארצי למקומות הקדושים' אומרים בשיחה עם בחדרי חרדים, כי "הססטוס קוו בקבר דוד הוא כבר במשך שנים רבות ובעצם הוא מאפשר לכל אדם לבוא להתפלל בקבר. לצערינו, הססטוס קוו לא שונה ולא מאפשר למרכז למנוע מאדם או קבוצה לבוא להתפלל במקום".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. וכמעט לסגור ישיבות זה בסדר [מה שיכול לפגוע בריבונות היהודית לא הדת ממזמן היינו מיעוט ולולא ה שהיה לנו  


    • איסור כרת להיכנס להר הבית (ל”ת)


  2. הגר"ש רבינוביץ הוא כמו ליתן לחתול לשמור על החלב, יום יום הוא נותן לנצרים וכומרים שלהם להיכנס ולהפריע התפלות בציון הק', ואכשיו הוא פיתום מתנגד לכך