1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. אקטואליה

ג'ון קאקיש הואשם: "גרם חבלה חמורה בסכין"

הבוקר הוגש כתב אישום נגד המחבל שדקר את בחורי הישיבה עם סכין באורך 30 ס"מ במהלך חג השבועות
אלי שלזינגר, כ"א סיון תשע"ה 08/06/2015 12:48

שער שכם, צילום: יונתן סינדל, פלאש90 שער שכם, צילום: יונתן סינדל, פלאש90


פרקליטות מחוז ירושלים הגישה הבוקר לביה"מ המחוזי בעיר כתב אישום נגד המחבל ג'ון קאקיש בן ה-19 מירושלים, בגין שתי עבירות של חבלה חמורה בכוונה מחמירה ממניע גזעני, עבירת שיבוש מהלכי משפט ועבירת החזקת סכין.

על פי כתב האישום, בערב חג השבועות גמלה בליבו של קאקיש ההחלטה לפגוע ולפצוע יהודים. ג'ון קאקיש הגיע לאזור שער שכם שבירושלים, וקנה סכין בעלת להב באורך של כ-30 סנטימטרים. בסמוך לחצות נטל את הסכין, הטמינה במעילו ויצא לשוק ח'אן אל זית שברובע המוסלמי, שם המתין ליהודים שיעברו במקום על מנת לפגוע בהם.בשעה 02:30 לפנות בוקר פסעו שני קטינים חסידי ברסלב, יחד עם חבורת נערים, כשהם לבושים בלבוש חסידי, לכיוון הכותל המערבי בירושלים, דרך שער שכם. קאקיש חיכה במקומו עד שהחבורה תחלוף, ולאחר שהתרחקה ממנו בכעשרה מטרים, שלף את הסכין ורץ בעקבות החבורה.

על פי כתב האישום הוא דקר את שני הקטינים בשל היותם יהודים וכן בעט בקטין אחר, ולאחר מכן נמלט מהמקום. כתוצאה ממעשיו, נפצעו שני הקטינים ופונו לבית החולים.

לפי כתב האישום "במעשיו פצע הנאשם וגרם חבלה חמורה שלא כדין לשני קטינים בסכין, בכוונה להטיל בהם נכות או מום או לגרום להם לחבלה חמורה, וזאת ממניע של גזענות ושל עוינות לציבור מחמת השתייכות דתית".

הפרקליטות מבקשת לעצור את המחבל עד תום ההליכים המשפטיים נגדו.


עוד בנושא:

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;