ט' תמוז התשפ"ד
15.07.2024

המשטרה עצרה חשודים בהטיית מכרזים ברכבת ישראל

על פי החשד, יועץ חיצוני המועסק ברכבת ישראל היטה מכרזים במיליוני שקלים בתמורה לשוחד

צילום: shutterstock
צילום: shutterstock


המשטרה עצרה הבוקר יועץ חיצוני המועסק ברכבת ישראל בחשד כי היטה מכרזים במיליוני שקלים בתמורה לשוחד, לחברות וגופים פרטיים וציבוריים.

בחודשים האחרונים התנהלה חקירה סמויה בשיתוף עם פקיד שומה חקירות מרכז ובליווי פרקליטות תל אביב (מיסוי וכלכלה), בחשד כי יועץ חיצוני, המועסק על ידי רכבת ישראל וגופים נוספים, היטה מכרזים בהיקפים של מיליוני שקלים ופעל באופן שיטתי לקידום זכיית ספקים מקורבים באותם מכרזים בתמורה לשוחד כספי.

במהלך החקירה עלו חשדות המצביעים על כך שאותו יועץ חיצוני, פעל לקידום זכיית ספקים מקורבים במכרזים במסגרת התקשרותו עם רכבת ישראל ועם גוף אזרחי המועסק בפרוייקט "עיר הבה"דים". במשטרה מדגישים כי מממצאי החקירה הסמויה לא עולה כל חשד למעורבותם של גורמי רכבת ישראל, גורמים ממשלתיים או גורמים צה"ליים הקשורים לפרוייקטים.

הבוקר עם המעצר לחקירה גלוייה, עיכבה היחידה לחקירה חמישה חשודים במעורבות בפרשה ובהם היועץ ומספר ספקים להם מיוחסות עבירות שוחד, מרמה ועבירות מס. נערכו חיפושים בבתי חשודים ובמשרדיהם, ותפסה מסמכים, מחשבים וכן רכוש וחשבונות בנק לצורך בקשת חילוט.

ברכבת ישראל מסרו בתגובה: "הנהלת רכבת ישראל יזמה את החקירה לאחר שהתגלו אי סדרים במהלך העבודה. רכבת ישראל תמשיך להקפיד על טוהר המכרזים והשירותים בגינם, לא תתפשר על איכות הביצוע מהזוכים ותעמוד על האתיקה הנדרשת והחוק. מטבע הדברים אין באפשרותנו להתייחס לפרטים כיוון שמדובר בחקירה שמנהלת בימים אלה במשטרה".
רכבת ישראל הטיית מכרזים יועץ חיצוני שוחד

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו טרם התפרסמו תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד