י"א אייר התשפ"ד
19.05.2024

אופטיקנה מחללת שבת? החברה: "טעות מקומית"

בסניף ב'ארנה' שבהרצליה, אישרו בפנייה טלפונית, כי המקום פתוח בשבת • אופטיקנה: "טעות מקומית - החנות תיסגר"

סניף אופטיקנה. צילום אילוסטרציה: פלאש 90
סניף אופטיקנה. צילום אילוסטרציה: פלאש 90


נושא חילולי השבת בבתי עסק וברשתות עלה לכותרות לאחרונה, בעקבות המאבק נגד מתחם 'ביג' באשדוד, ושב לכותרות עם הודעתה של רשת 'אופטיקה הלפרין' היום (ג) כי היא תסגור את הסניף היחיד של הרשת בערד, משום שבעלי המרכז המסחרי בו נמצאת החנות מעודדים חילול שבת.

ראוי לציין כי בתחום האופטיקה פועלות בישראל עוד 2 רשתות גדולות, הנאבקות אף הן על לבו של הצררכן החרדי - אופטיקנה וקרולינה למקה. בעוד האחרונה מצהירה באופן גלוי ובוטה באתר הבית שלה כי חלק גדול מסניפיה מחללים שבת בפרהסיא [מה שלא מנע ממנה למרבה הפלא דריסת רגל בתקשורת החרדית], הרי שאופטיקנה מצהירה על שמירת שבת.

כך למשל, סניף אופטיקנה בקניון ארנה בהרצליה, לכאורה, סגור בשבת. כך לפחות על פי המופיע באתר האינטרנט של החברה. אולם כאשר התקשרנו לחנות, המוכרת הבהירה לנו כי הסניף אמנם נסגר ביום שישי בצהרים, אך נפתח מחדש בבוקר שבת בשעה 11:00 עד למוצאי שבת בשעה 22:00.ומדוע באתר מופיע אחרת? המוכרת התקשתה להשיב אך חזרה והבהירה ש"מה שאני אומרת לך עכשיו זה הכי מעודכן".

דוברת אופטיקנה, מיכל קונפורטי מורד, מסרה כי "תגובתנו היא שהרשת שומרת שבת". לדבריה, "ממה שאני מכירה ארנה סגור. כל הרשת, כולל קניונים שפתוחים בשבת, כולל ביג אשדוד, קניון רמלה, מלכת שבא אילת, שבעת הכוכבים ועוד - סגורים בשבת.

החברה שבה והבהירה שמדובר בטעות של המנהלת המקומית, וכי המקום ייסגר לחלוטין בשבת.אופטיקנה חילול שבת שעות סניף ארנה

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 5 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד