1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. אקטואליה

תכננו 'פיגוע חרדי' - ונשפטו ל-7-8 שנות מאסר

עונשי מאסר קלים לשלושת המחבלים שתכננו לטבוח בחוגגים חרדים בחתונה באולמי 'נוף', כשהם מחופשים לחרדים
אלי שלזינגר, כ"ח סיון תשע"ה 15/06/2015 17:44

כתבי אישום, שאטר צילום: שאטרסטוק


7-8 שנות מאסר נגזרו על שלושה מחבלים שתכננו להתחפש לחרדים ולבצע פיגוע הירי באולם השמחות החרדי 'נוף' בשכונת בית וגן בירושלים.

השופט יעקב צבן מבית משפט המחוזי בירושלים, ציין בהחלטתו כי "הנאשמים החליטו לבצע פיגוע באולם שמחות בירושלים, גיבשו תוכנית פעולה והחלו בביצוע. נאשמים 2-1 הגו את הרעיון ויזמו את הוצאתו לפועל, לצורך כך צירפו את נאשם 3 אשר לימים נטש את החבורה וחליפו צרפו את נאשם 4".

"הנאשמים ביקשו להוציא לפועל פיגוע ראוותני שיגבה מחיר דמים כבד ולצורך כך בחרו אולם שמחות המכיל המוני אנשים, הגיעו לאולם, בחנו אותו מקרוב והתוו תוכנית פעולה לקטילת רבים באמצעות כלי נשק, והחלו לפעול כדי לרכשם. תכניתם של הנאשמים רקמה עור וגידים אך עודנה נותרה בשלבים הראשונים של הוצאתה לפועל ובסופו של יום טרם מומשה".

על המחבלים שהורשעו בעבירת קשר לסיוע לאויב בזמן מלחמה, אנס עויסאת ובאסל עבידאת, נגזרו שמונה שנות מאסר בפועל. על המחבל אחמד סרור נגזרו שבעה שנות מאסר בפועל. על השלושה אף נגזר שנת מאסר על תנאי, אם יעבורו במשך 3 שנים.

על פי כתב האישום, בתחילת דצמבר 2013 החליטו עויסאת ועבידאת לבצע פיגוע טרור חבלני נגד אזרחים ישראלים בירושלים, על רקע לאומני.

השניים החליטו לבצע את הפיגוע באולם שמחות בירושלים, בכדי לרצוח מספר גדול ככל הניתן של יהודים. עויסאת הציע לבצע את הפיגוע באולמי נוף ירושלים בשכונת בית וגן בירושלים, שם עבד תקופה קצרה בעבר. הוא הציע לבצע את הפיגוע באולם זה מאחר שידע כי בכל אירוע באולם השמחות משתתפים בין 800 ל-1500 מוזמנים. עויסאת ועבידאת תכננו לבצע פיגוע ירי ולהגיע אל האולם בלבוש "חרדי", כאשר הם נכנסים מהכניסה הראשית, יחד עם המוזמנים.

לצורך קידום תוכניתם, הם החלו להתעניין ברכישת כלי נשק לצורך ביצוע הפיגוע. בנוסף, הם החליטו כי כלי נשק מסוג תתי-מקלע "מיני עוזי" מתאימים לביצוע הפיגוע בשל גודלם הקטן מחד, שיקל על הסתרתם, ובשל אפקטיביות הירי מאידך והיכולת של כלי נשק זה להרוג מספר גדול של אנשים. לצורך רכישת כלי הנשק, פנו לסוחר נשק ברשות הפלשתינית וביררו עימו אם יוכל להשיג עבורם שני כלי נשק מסוג זה.

הסוחר מסר להם כי המחיר עבור שני תתי-מקלע "מיני עוזי" הינו 50,000 ש"ח. כן, ציין הסוחר כי ברגע שימסרו לו את הסכום האמור, הוא ישתדל להשיג עבורם את כלי הנשק בתוך שבוע ימים. לאחר מכן, נפגשו עויסאת ועבידאת עם הסוחר פעמיים ומסרו לו כי עדיין לא גייסו את סכום הכסף.

באמצע חודש דצמבר 2013 גייסו השניים את אחמד סרור לביצוע פיגוע הירי עימם. סרור אף מסר לשניים כי ברשותו 15,000 ש"ח, אותם הוא מוכן להשקיע ברכישת הנשק לצורך ביצוע הפיגוע. בסמוך לאחר גיוסו של סרור, נסעו השלושה לאולם, החנו את הרכב בסמוך לו וניגשו ברגל לבחון את האולם מקרוב. השלושה בחנו את הכניסה הראשית לאולם השמחות ואת כניסת העובדים. האפשרות המועדפת עליה סיכמו השלושה הייתה כי ייכנסו לאולם דרך הכניסה הראשית של הגברים ושם יבצעו את פיגוע הירי. לאחר מספר ימים, בשל סכסוך שנתגלע בין סרור לבין השניים האחרים, הודיע סרור שהוא לא מעוניין לבצע עימם את הפיגוע.

בתחילת ינואר 2014, גייסו השניים את עמרו עבדו לביצוע פיגוע הירי איתם. במספר פגישות שהתקיימו בין עויסאת, עבידאת ועבדו, החליטו השלושה כי עדיף ששלושתם יבצעו את פיגוע הירי, כך שאפשר יהיה לירות ולפגוע במספר גדול יותר של אנשים.


עוד בנושא:

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. איך זה השתבש  

  מה?

 2. אבא שבשמיים שומר עלינו תודה לך בורא עולם  (ל”ת)

  חילוני

 3. אבא שבשמיים שומר עלינו תודה לך בורא עולם  (ל”ת)

  חילוני

 4. רק 7-8 שנים?!  (ל”ת)

  מישו,יוש

 5. חייב כל חרדי לומר בברכות השחר, "אשר יצר,,,  

  שריר

;