י"ט סיון התשפ"ד
25.06.2024

הותר לפרסום: נעצר המחבל שירה למוות בדני גונן הי"ד

המחבל הודה בחקירתו ברצח ובפיגועי ירי נוספים; הוא פעיל תנזים-פת"ח ומקבל משכורת מהרשות הפלסטינית • השתתפו במעצרו: הגדוד החרדי 'נצח יהודה'

הותר לפרסום: נעצר המחבל שירה למוות בדני גונן הי"ד
באדיבות המשפחה


הותר לפרסום כי נעצר המחבל מחמד אבו שאהין (30) שביצע את פיגוע הירי לפני כחודש בב' תמוז במעיין עין בובין הסמוך לרמאללה בו נרצח דני גונן הי"ד בן ה-25, ונפצע באורח בינוני חברו נתנאל חדד. ראש הממשלה נתניהו בירך את לוכדי הרוצח.

לאחר הפיגוע בוצע ע"י שב"כ וצה"ל, גל מעצרים באזור. במהלכו נעצרו פעילים מאזור רמאללה, אשר הודו בחקירתם בביצוע שורת פיגועים, לרבות רצח דני גונן הי"ד.

חמשת הנחקרים, הודו בחקירתם בשב"כ כי קודם לביצוע פיגוע זה, ביצעו מספר פיגועי ירי לעבר כוחות הביטחון באיזור מחנה הפליטים קלנדיה, וכי במסגרת ההכנות לפיגועים, תצפתו על אזור המעיין, במטרה לאתר ישראלים השוהים במקום.

במהלך החקירה נתפסו מספר אמצעי לחימה, לרבות הנשק בו נעשה שימוש בפיגועים. חברי החוליה כולם תושבי מחנה הפליטים קלנדיה, שלושה מהם אף ריצו עונשי מאסר על סחר באמצעי לחימה ופעילות טרור.

פעילות דובדבן בכפרי מערב בנימין לאחר הפיגוע בעין בובין

פעילות יחידת דובדבן בכפרי מערב בנימין לאחר הפיגוע בעין בובין

• מחמד אבו שאהין (30), פעיל תנזים-פת"ח, בעברו פעיל כוח 17, אשר מקבל משכורת קבועה מהרשות הפלסטינית. כלוא לשעבר (יוני 06-דצמ' 08) לאחר שהודה בתכנון פיגועי דקירה וירי. לקראת ביצוע הפיגוע בעין בובין, אסף מודיעין, הגיע למעיין מספר פעמים. כמו כן, במהלך שנת 2014 ביצע 6 פיגועי ירי נוספים, לרבות פיגוע ירי בא- ראם בכ"ד חשון, בו נפצע קל קצין במהלך עימותים לאחר שזיקוק התפוצץ בסמוך אליו.

• אמג'ד עדואן (35), פעיל תנזים-פת"ח, כלוא ועצור לשעבר מספר פעמים (לאחרונה מאי-דצמבר 08) על רקע סחר באמצעי לחימה, כמו כן, בעבר היה מעורב בתכנון פיגוע ירי ופיגוע מטען. אמג'ד עדואן סיפק לרוצח אבו שאהין תחמושת, שימש תצפיתן במספר פיגועי ירי, אותם ביצע יחד עם אבו שאהין. כמו כן, השניים יצאו לבצע פיגוע דומה לזה שבוצע ב'עין בובין', אשר לבסוף לא בוצע.

• אשרף עמאר (24), פעיל במודיעין הצבאי של הרשות הפלסטינית, ללא מעצרים קודמים. יצא בעבר יחד עם אבו שאהין לבצע פיגוע דומה לזה שבוצע ב'עין בובין', אך לבסוף לא מומש.

• אסאמה אסעד (29), פעיל תנזים-פת"ח, כלוא לשעבר (יוני 10-דצמ' 11) על רקע סחר באמצעי לחימה ופעילות טרור עממי. הוא שוחרר במסגרת חלקה השני של עסקת שליט. מהחקירות עולה כי הסתיר בביתו את האקדח ששימש את אבו שאהין בביצוע הפיגועים, והיה מודע, בדיעבד, למעורבות אבו שאהין בפיגוע ב'עין בובין' ובפיגועים נוספים.

• מחמד עדואן (37), חסר שיוך ארגוני, ללא מעצרים קודמים. הסתיר בביתו את האקדח ששימש את אבו שאהין לפיגועים. האקדח הוסגר במעצרו.

בסיכול המעורבים בפיגוע לקחו חלק כוחות רבים מיחידות מיוחדות וגדודי הביטחון השוטף, ביניהם יחידת "דובדבן", יחידת המסתערבים ביהודה ושומרון, גדוד "נצח יהודה" וגדוד "הרעם" של חיל התותחנים. הכוחות פעלו מיום הפיגוע במרחב כפרי מערב בנימין והעיר רמאללה.

ראש הממשלה בנימין נתניהו משבח את פעולת השב״כ המהירה שהביאה ללכידתו של המחבל שרצח את דני גונן ז״ל.

ראש הממשלה נתניהו: "ביום הרצח אמרתי שנתפוס את הרוצח הנתעב והשפל והשב״כ, צה״ל והמשטרה עשו זאת תוך זמן קצר. עכשיו כשברור שמדובר באיש הרשות הפלסטינית, מעניין אם הרשות הפלסטינית תגנה את הרצח, או שתמשיך בשתיקתה. מי שלא תוקף את הטרור סופו שהטרור יתקוף אותו".
דני גונן נתנאל חדד עין בובין פיגוע ירי

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו טרם התפרסמו תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד