י"ז סיון התשפ"ד
23.06.2024

יוזם מחאת הקוטג' דורש: "לבדוק התנהלות תנובה"

איציק אלרוב, יועצו של שר הכלכלה אריה דרעי, דורש במכתב לממונה על הגנת הצרכן: "לבדוק התנהלות תנובה"

יוזם מחאת הקוטג' דורש: "לבדוק התנהלות תנובה"


איציק אלרוב, יועץ שר הכלכלה אריה דרעי, פנה הבוקר (ב') אל הממונה על הרשות להגנת הצרכן ולסחר הוגן, עו"ד תמר פינקוס, וביקשה "לבדוק את התנהלות תנובה" בחשד להפרת חוק הגנת הצרכן, לכאורה.

במכתבו לממונה, כותב יועץ השר דרעי, איציק אלרוב: "אמש התפרסם כי חברת תנובה ביצעה לכאורה עבירות על חוק הגנת הצרכן והציגה מצג מטעה של משקל מוצר ביחס למשקלו האמתי, אגב גריפת רווחים גדולים לכיסה. אין באפשרותנו כרגע לדעת האם מדובר בטעות נמשכת או באירוע חד פעמי, מה היקף הנזק לצרכנים והאם הפיצוי הנטען אכן הולם את חומרת הנזק".

אלרוב מוסיף: "שר הכלכלה אריה דרעי ביקש לבדוק את הטענות כנגד החברה ובכלל זאת להציג מענה מתאים על השאלות לעיל, ובמידת הצורך להפעיל את הסמכות ולפעול לאכיפת החוק להגנת הצרכן. עמדת השר היא כי חשוב שהחברות יבינו כי הדרך להרוויח היא באמצעות מוצרים חדשניים, טובים, בריאים ותחרותיים. הצרכן הישראלי לא מסכים עוד להיות הפרה החולבת של התאגידים הגדולים, והאחריות על כך היא לא רק של הצרכן, אלא גם על הרגולטורים השונים. מדיניות המשרד היא אפס סובלנות להטעיות צרכניות."

אלרוב מסכם את מכתבו וכותב לממונה על הרשות להגנת הצרכן כי: "בכוונת שר הכלכלה אריה דרעי, לשים קץ לתופעות בהן חברות מרוויחות על חשבון הצרכן דרך הטעיות שונות כגון הקטנת גודל האריזה, הפחתת כמות פריטים באריזה, הצגה מטעה של משקל ועוד."שר הכלכלה תנובה קוטג מחיר משקל

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו טרם התפרסמו תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד