1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. אקטואליה

כשאין תשובות: בן 18 נכלא במעצר מינהלי

אביתר סלונים, בשנות ה-20 לחייו, נעצר בחשד לקשר עם התארגנות ימנית קיצונית • צעיר בן 18 נעצר במעצר מינהלי
אלי שלזינגר, י"ט אב תשע"ה 04/08/2015 21:49

תצפית תצפית


עוד עצורים בפרשת ההתארגנות הימנית: ביתר סלונים, בשנות ה-20 לחייו, נעצר בשעות הערב במקום עבודתו במושב סמוך לבית שמש.

הצעיר נלקח לחקירה למתקן השב"כ קישון. סלונים, מורחק משטחי יו"ש וירושלים לנוכח מסוכנותו. היום, נעצר, במסגרת מעורבותו בפעילות התארגנות יהודית קיצונית.

כך גם, מרדכי מאייר ממעלה אדומים, בן 18, נעצר בצו מעצר מנהלי לחצי שנה חתום בידי שר הביטחון. מדובר בצעיר אשר קיבל לידיו אך לפני יומיים צו מעצר בית מנהל והרחקה מיו"ש, ירושלים יד בנימין וצפת ואשר שוחרר בשבוע שעבר לאחר מעצר ממושך בחשד להצתת הכנסייה בצפון.

תוך כך, בתום ישיבה שהתקיימה הבוקר אצל היועץ המשפטי לממשלה, בהשתתפות פרקליט המדינה וגורמי המקצוע הרלוונטיים, הוא החליט כי אין מניעה משפטית לאפשר מעצרים מנהליים לגבי מספר אנשים, וזאת בכפוף לתנאים מסוימים. הסמכות לביצוע המעצרים מצויה בידי שר הביטחון.

מאיר אטינגר שנעצר אתמול בידי השב"כ מעלה הערב טענות קשות על אלימות וטלטולים מצד חוקריו בשב"כ, עו"ד יובל זמר המייצג את אטינגר אומר: "נעשה שימוש בשיטות חקירה אלימות בניגוד לחוק".

נזכיר כי בעבר הוגשו לבית המשפט העליון מספר עתירות, בהן נטען כי חלק משיטות החקירה בהן נוקט השב"כ כגון: טילטולו של נחקר, החזקתו בתנוחות מסוימות לאורך זמן, ומניעת שינה אינן חוקיות. בית המשפט, בהרכב מורחב של תשעה שופטים, קיבל פה אחד את העתירות וקבע כי שירות הביטחון הכללי אינו מוסמך, על פי הדין לנקוט בשיטות חקירה שיש בהן לחץ פיזי על נחקר.

"היחס הקשה לו זוכה מר אטינגר מצד חוקרי השב"כ והשימוש שנעשה כנגדו בשיטות חקירה אלימות בניגוד לחוק הוא חמור מאד בעיני ותלונה בעניין הועברה ליועץ המשפטי לממשלה ולפרקליט המדינה " אומר הערב עו"ד זמר, "הדיון היום רק מחזק את התחושה כי מדובר במעצר שווא שכל תכליתו מופע יחסי ציבור משטרתי על גבו של מר אטינגר".

נציין, כי היום הובא אטינגר לדיון בהארכת מעצרו בבית המשפט השלום בנצרת, שם ביקשה המשטרה להאריך את מעצרו בשבוע ימים, בסופו של דיון האריך בית המשפט את מעצרו עד ליום א'. עורך דינו של אטינגר הודיע כי בכוונתו מחר להגיש ערר כנגד הארכת המעצר.
הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. לא חוקי לערבים. אך ליהודים לית דין ולית דיין.  (ל”ת)


 2. לא חוקי לערבים. אך ליהודים לית דין ולית דיין.  (ל”ת)


 3. בגלל שערבי ביצע את הרצח בכפר דומא ואין הוכחות השב"כ מנסה לחפש מישהו שיתן הודאה בכח שהוא עשה את המעשה  

  קליגרף הוכיח שערבי עשה זאת

 4. נמצאים במשטר הנ.ק.ו.ד.  


  • נכון. השלטון המתוסכל אובד עצות 

   בן ציון

 5. כנראה שיש פגם במזוזה בביתו של הנער. צריך דחוף לבדוק כל המזוזות  (ל”ת)

  מיכה

 6. המעצרים המינהליים  

  אברהם

 7. מקוה שהמתנחלים שהצביעו לליכוד מתחרטים מאד!!!  

  אסתר

 8. מתאכזרים לנער בן 18. סדום ועמורה!  

  אהרן

 9. שרותי הבידחון המושחתים שלנו  (ל”ת)

  M.B.D

 10. תמשיכו להצביע ליכוד ולהגיש את הלחי השנייה.  

  מנחם

;